USD 0.84 btc 9951.79
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9951.79
Uzņēmēji 05. Septembris

Kur krustojas būvnieku intereses?

Uzņēmējiem, ar kuriem pēdējās laikā KNAB veicis pārrunas, ir kopīgas intereses ar Martinsonu ģimeni

Forbes

Latvijas Izdevums

Lai arī veidot kopīgu biznesu ar citiem cilvēkiem nav aizliegts, ķēde, kādā saslēgušies Latvijas lielākie būvniecības nozares uzņēmumi, ļauj uzskatīt, ka izveidot karteli nebūtu grūti.

No zemāk esošās īpašnieku shēmas redzams, ka lielākajiem celtniecības nozares uzņēmējiem ir viegli savelkamas saites ar Māra Martinsona ģimeni. Piemēram, uzņēmumu Arčers, Binders, Aizputes ceļinieks, Limbažu ceļi, Reck, Woltec un Baustelle īpašniekam Armandam Garkānam (Nr.1 Forbes "Iepirkumu karaļu" sarakstā) ir kopīgs uzņēmums - Extron Investments - ar Māra Martinsona dēlu Mārci, kā arī ar Jekaterinu Ņikuļinu, kura šobrīd ir patiesā labuma guvēja būvkompānijā Velve. Tikmēr Garkānam daļēji piederošajos uzņēmumos Reck, Woltec un VEC viņa biznesa partneri ir Jānis un Elizabete Koli - Saeimas deputāta Riharda Kola tēvs un māsa.

Savukārt Skonto Būves, LEC un Roadeks īpašniekam Guntim Rāvim ir kopīgs uzņēmums ar Andra Šķēles ģimeni. Interesants ir fakts, ka Kristiāna Lībane - Šķēle ir Luksemburgas goda konsule, tāpēc adresē, kur reģistrēta diplomātiskā pārstāvniecība - goda konsulāts - jebkādas operatīvās darbības, kratīšanas veikt liedz Krimināllikums. Konsulāta adresē ir reģistrēti arī visi pārējie Šķēles uzņēmumi.

Piemēram, LNK īpašniekam Aleksandram Milovam ir kopīga pilnsabiedrība ar ReRe Būve un pēdējos gados šī pilnsabiedrība kopīgi īstenojusi tikai viena objekta celtniecību - Mežaparka estrādes būvniecību (divas kārtas) par kopējo summu 59,9 miljoni eiro. Citi uzņēmumi ar pilnsabiedrību izveidi neaizraujas.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem