USD 0.84 btc 9962.29
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9962.29
ForbesLife 05. Oktobris

Budapeštas dizaina nedēļā prezentē Latvijas dizainu

Forbes

Latvijas Izdevums

Budapeštas dizaina nedēļas laikā piektdien Budapeštā svinīgi atklāta Latvijas dizaina sasniegumu izstāde. Tajā klātienē tiks prezentēti arī Latvijas labākā dizaina pieredzes stāsti, informēja Kultūras ministrijā (KM).

Baltijas valstīm ir piešķirts goda viesa statuss Budapeštas dizaina nedēļā. Kaimiņvalstis reprezentētas izstādē “Mūsu goda viesis− Baltijas valstis”, kur katra valsts veido savu ekspozīcijas daļu. Izstāde skatāma Budapeštas mākslas galerijas ēkā “Atelier Pro Arts”.

Latvijas izstāde veidota no Latvijas dizaina sasniegumiem – darbiem, kuri ir godalgoti vai saņēmuši atzinību nacionālā un starptautiskā līmenī pēdējā gada laikā.

Latvijas dizaina ekspozīcijā skatāmi septiņi starptautiski un nacionāli godalgoti Latvijas dizaina darbi.  Centrālā vieta ir atvēlēta Budapeštas dizaina nedēļai īpaši pielāgotam dizainera Artūra Analta projektam “Matter to Matter”, kas 2018. gadā Londonas dizaina biennālē ieguva zelta medaļu par ekspozīcijas dizainu.

Latvijas dizaina sasniegumu izstādes scenogrāfijas ideja radusies Latvijas Dizaina centram sadarbībā ar Analtu.

Noskaņas video lielformāta projekcijās kopā ar Latvijas meža skaņu audio atskaņojumu varēs baudīt sēžot uz “Statistikas sola”. Sols izgatavots no 13 Latvijā augošo mežaudžu sugu koksnēm. Latvijas dizaina sasniegumu darbu fotogrāfijas un apraksti būs izvietoti uz Latvijā ražotām plāksnēm, kuras ir apgleznotas Latvijas meža noskaņās.

Savukārt sestdien norisināsies pasākums “Baltic Design Today” ar prezentācijām, kurās trīs Baltijas valstu pārstāvji dalīsies savā pieredzē. Latviju pārstāvēs dizainers Analts, dizaina studijas H2E uzņēmuma vadītāja Dagnija Balode un kampaņas “#Iamintrovert” radītāja un radošā direktore Una Rozenbauma.

Budapeštas dizaina nedēļa norisinās no 4. līdz 13. oktobrim. Budapeštas dizaina nedēļa tiek organizēta kopš 2004. gada.

Latvijas Dizaina centrs savu darbību uzsāka 2018. gada decembrī.

 

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem