USD 0.84 btc 9228.86
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9228.86
ForbesLife 13. Decembris

Rīga cīnīsies par iespēju 2022. gadā uzņemt Pasaules vīnziņu čempionātu

Forbes

Latvijas Izdevums

Rīga cīnīsies par iespēju 2022. gadā uzņemt Starptautiskās vīnziņu asociācijas (ASI) rīkoto Pasaules vīnziņu čempionātu, informēja 2017. gada Eiropas čempions vīnzinībās un viens no organizatoru komandas pārstāvjiem Raimonds Tomsons.

Ja konkursā izdosies pārspēt titulētās vīna lielvalstis, tad Pasaules čempionāts pirmoreiz ASI vēsturē norisināsies valstī, kura nav vīna ražošanas valsts.

Rīgas konkurentes cīņā par tiesībām rīkot 2022. gada Pasaules čempionātu ir Francijas, Jaunzēlandes un Gruzijas galvaspilsētas.

Kopš 1969. gada, kad pirmais pasaules čempionāts norisinājās Beļģijā, pasaules čempionāti notikuši tādās pasaules vīna darīšanas lielvalstīs kā Argentīnā, Čīlē, Francijā, Portugālē, Grieķijā, Itālijā un citur.

Ja 2022. gadā Pasaules čempionāta tiesības tiks piešķirtas Rīgai, pasaules čempionātu vēsturē tas būs pirmais gadījums, kad čempionāts notiek valstī, kurā nav ilgstošu vīna darīšanas tradīciju.

Plānots, ka ASI 2022. gada čempionāta norises vietu paziņos jau pirms Ziemassvētkiem.

Kā skaidroja Tomsons, pasākuma organizatori centīsies ASI pārliecināt, ka “Rīga un Latvija pārstāv vienu no aizrautīgākajām vīna kultūrām Eiropā”.

“Salīdzinoši konservatīvajā Pasaules čempionāta norisē centīsimies iedvest jaunu elpu, piedāvājot pasaules čempionāta laikā Rīgā sarīkot kārtīgus gardēdības un vīna svētkus visiem Latvijas iedzīvotājiem un tūristiem,” klāstīja vīnzinis.

Plānots, ka paralēli oficiālajai čempionāta programmai, kurā piedalīsies vīnziņi no 80 valstīm, Pasaules čempionāta laikā Rīgā norisināsies arī tradicionālais “Riga Wine & Champagne” festivāls.

Organizatori apņēmušies sarīkot arī Pasaules kausu šampanieša kakliņa nošķelšanā ar zobenu, kā arī aklās degustācijas. “Esam pārliecināti, ka Pasaules čempionāts Rīgā ne tikai pozitīvi ietekmētu vīna, gardēdības un restorānu kultūru Rīgā un Baltijas valstīs kopumā, bet arī nestu būtisku pienesumu Rīgas un Latvijas ekonomikai,” komentēja Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis.

Pasaules vīnziņu čempionāta pieteikumu gatavo un organizāciju uzņēmusies Latvijas Vīnziņu asociācija sadarbībā ar SIA “Nords Event Communications”.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem