USD 0.90 btc 8433.46
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8433.46
ForbesLife 19. Februāris

Vidējā pusdienotāja portrets: ēd gaļu un tērē līdz pieciem eiro

Forbes

Latvijas Izdevums

Lielākā daļa restorānu un kafejnīcu apmeklētāju Latvijā iecienījuši tradicionālos ēdienus un pusdienām atvēl divus līdz piecus eiro, liecina pētījuma “Patērētāju izvēle sabiedriskās ēdināšanas sektorā” rezultāti.

Kā informēja “Reaton” mārketinga daļas vadītāja Vija Tirzmale, 98 % respondentu mēdz ēst ārpus mājas. 61 % ēd ārpus mājas vismaz vienu reizi nedēļā, 15 % – katru dienu, 22 % – vairākas reizes nedēļā, 13 % – dažas reizes nedēļā, 11 % – reizi nedēļā. Retāk nekā vienu reizi mēnesī ārpus mājas ēd 10 % respondentu. Visbiežāk (75 %) respondenti ārpus mājas ietur pusdienas, tām seko vakariņas (29 %).

Lielākā daļa (58 %) respondentu pasūta ēdienu no restorāniem, izmantojot telefonu, internetu vai mobilās lietotnes. Šo iespēju reizi mēnesī izmanto 12 %, vairākas reizes mēnesī – 7 %, reizi nedēļā – 2 %, vairākas reizes nedēļā – 1 %, katru dienu – 1 % aptaujāto. Visbiežāk iespēju pasūtīt ēdienu respondenti izmanto, esot mājās (62 %), savukārt piektā daļa jeb 20 % izmanto iespēju pasūtīt ēdienu, esot darbā. 15 % respondentu izvēlas pasūtīt ēdienu gan no mājām, gan no darba.

Gandrīz četri no desmit  respondentiem (39 %) uz darbu ņem līdzi mājās pagatavotu ēdienu, 19 % ēd darbavietai tuvākajā kafejnīcā vai restorānā, 10 % pusdieno uzņēmuma ēdnīcā vai kafejnīcā, 8 % pērk pusdienas tuvāko veikalu kulinārijas nodaļās.

Lielākā daļa respondentu (62 %) pusdienām tērē 2–5 eiro, 21 % – līdz 2 eiro, 12 % – no 5 līdz 7 eiro, 5 % – no 7 līdz 12 eiro. Lielākoties (61 %) cilvēki dod priekšroku tradicionāliem ēdieniem, kur visas sastāvdaļas ir zināmas un saprotamas. 32 % izvēlas Eiropas virtuves ēdienu, 30 % – latviešu, 19 % – itāļu, 18 % – Āzijas, 13 % – japāņu virtuvi.

Ārpus mājas ēdot vakariņas, ikdienā vairākums respondentu iztērē līdz 10 eiro (59 %). Svētku reizēs restorānu apmeklētāji mēdz iztērēt vairāk: līdz 10 eiro – 25 % respondentu, no 10 līdz 15 eiro – 34 %, no 15 līdz 20 eiro – 25 %, no 20 līdz 30 eiro – 11 %.

Aptaujas dalībnieki visbiežāk izvēlas ēst gaļu (70 %), zivi (15 %), dārzeņus (12 %). Interesanti, ka gaļu biežāk izvēlas tieši vīrieši, savukārt zivi – sievietes. No gaļas ēdieniem populārākā ir cūkgaļa, seko putnu gaļa. Savukārt populārākā zivs ir lasis.

Interesanti, ka trīs no četriem respondentiem izvēlas restorānu pēc draugu vai paziņu ieteikuma, 21 % – pēc atsauksmēm internetā. Kā skaidroja “Reaton” pārstāve, viens apmierināts klients uz restorānu var atvest vēl desmit cilvēkus. Savukārt, ja klients restorānu atstās neapmierināts, viņš visiem pastāstīs par savu slikto pieredzi. “Draugs draugam – tas ir visnopietnākais instruments, kā cilvēki nodod informāciju,” piebilda Tirzmale. 

Viņa uzsvēra – pētījuma rezultāti rāda, ka restorānu un kafejnīcu apmeklētāji visvairāk novērtē ēdienu un dzērienu kvalitāti, tikai pēc tam – cenu.

Pētījumu pēc “Reaton” pasākuma veikusi aģentūra “Norstat”. Tajā piedalījās 715 respondentu vecumā no 23 līdz 60 gadiem.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem