USD 0.84 btc 9165.20
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9165.20
Nauda 03. Oktobris

“BaltCap” izveido jaunu investīciju fondu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģionam

Forbes

Latvijas Izdevums

Riska kapitāla investors “BaltCap” nodibinājis jaunu investīciju fondu “BaltCap Private Equity Fund III” (BPEF III), piesaistot 126 miljonus eiro lielu finansējumu pirmajā posmā, informēja “BaltCap”.

Jaunais fonds turpinās iegādes un attīstības stratēģiju, ko īstenoja tā priekšgājēji – investīciju fondi BPEF I un BPEF II, veicot kapitālieguldījumus stabilos, inovatīvos uzņēmumos, lai padarītu tos par tirgus līderiem.

Jaunā fonda mērķis ir izveidot astoņas līdz 10 investīciju platformas Baltijas un Ziemeļvalstu reģionos, kurās uzņēmumu vērtība būs no 10 līdz 50 miljoniem eiro un fonda kapitālieguldījumi būs no 10 līdz 20 miljoniem eiro.

“BaltCap” vadošais partneris Martins Kodars uzsvēra, ka jaunais fonds paplašina “BaltCap” mērķa tirgu. “Papildu Baltijas valstīm, kas ir bijis reģions, uz kuru “BaltCap” koncentrējas, fonds pievērsīsies arī Somijas un Zviedrijas uzņēmumiem, kas ir saistīti ar Baltiju,” skaidroja Kodars.

“”New Nordics” jeb Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ekonomikas veido aizvien ciešāku un integrētāku tirgu, piedāvājot plašākas uzņēmējdarbības iespējas. BPEF III darbosies kā vieni no “New Nordics” valstu uzņēmējdarbības integrācijas veicinātājiem,” turpināja Kodars.

Investori, kuri apņēmušies nodrošināt finansējumu, ir Eiropas Investīciju fonds (EIF), kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), Ziemeļu vides finanšu korporācija (NEFCO), LHV pensiju fondi, SEB pensiju fondi no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, “eQ Asset Management” un arī ģimeņu privāto ieguldījumu uzņēmumi.

“New Nordics” ir koncepcija, kas ietver tradicionālās Ziemeļvalstis – Norvēģiju, Zviedriju, Somiju, Dāniju un Islandi, kā arī trīs Baltijas valstis – Igauniju, Latviju un Lietuvu.

Kopš dibināšanas 1995. gadā “BaltCap” ir piesaistījis privātā kapitāla ieguldījumus vairākos ciklos, kopumā piesaistot vairāk nekā 600 miljonus eiro, ko nodrošināja institucionālie investori. Kompānija ieguldījusi vairāk nekā 100 uzņēmumos dažādās nozarēs, sektoros un uzņēmumu attīstības posmos.

 

 

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem