USD 0.86 btc 9372.86
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.86 btc 9372.86
Nauda 06. Novembris

Aizņemoties naudu, trešdaļa iedzīvotāju ir gatava kaulēties

Forbes

Latvijas Izdevums

Vairāk nekā trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju izskata vismaz trīs potenciālo aizdevēju piedāvātos nosacījumus, liecina pēc bankas “Bigbank” pasūtījuma veiktās aptaujas rezultāti.

Četri no katriem desmit kredītņēmējiem jeb 40% pirms līguma slēgšanas apzina vismaz 3-5 finansētāju piedāvātos nosacījumus un tikai tad izvēlas piemērotāko. Vēl 35% ir pat apzinīgāki un ne vien izskata visus variantus, ko spēj atrast, bet arī jautā aizdevējiem, vai tie pārsolīs izdevīgāko nosacījumu, kādu potenciālajam kredītņēmējam tobrīd izdevies atrast.

Vēl 15% pētījumu aģentūras “Norstat” aptaujāto cilvēku aprobežojas ar pāris zināmu vai reklāmas materiālos pamanītu aizdevēju piedāvājuma salīdzināšanu, bet pirmo ieraudzīto piedāvājumu pieņem vien 2% respondentu. Savukārt 9% iedzīvotāju nonākuši neapskaužamā situācijā, jo acīmredzot zemas maksātspējas vai sabojātas kredītvēstures dēļ spiesti aizņemties naudu no tā aizdevēja, kurš vispār ir ar mieru piešķirt kredītu, un pieņemt tā nosacījumus.

Visapdomīgāk naudu aizņemas cilvēki brieduma gados. Piemēram, vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem 44% respondentu izskata visus pieejamos piedāvājumus un vēl paprasa aizdevējiem izdevīgākus nosacījumus. Savukārt 3-5 piedāvājumus visbiežāk salīdzina par 60 gadiem vecāki cilvēki.

Atbilstoši ekonomiskai aktivitātei, mazākās izvēles iespējas ir visjaunākajiem un visvecākajiem iedzīvotājiem. Vecuma grupā līdz 29 gadiem vienīgo pieejamo piedāvājumu izvēlas 12%, bet virs 60 gadiem – 14% aptaujāto.

Aizņemšanās paradumus lielā mērā ietekmē izglītības līmenis. “Tikai pamatizglītību ieguvušo vidū pusei jāsamierinās ar tādu kredītu, kādu vispār aizdevējs ir ar mieru piešķirt, bet no tiem, kuriem ir izvēles iespēja, vairākums aprobežojas ar pāris piedāvājumu salīdzināšanu,” aptaujas datus komentēja “Bigbank” vadītājs Latvijā Ģirts Kurmis. “Turpretī augstāko izglītību ieguvušie visbiežāk apzina 3-5 piedāvājumus un izvēlas no tiem. Tā rīkojas 41% respondentu. Šajā grupā arī ir viszemākais iedzīvotāju īpatsvars bez izvēles iespējām – 6%.”

Pētījums arī atklāj, ka apdomīgākie cilvēki dzīvo Kurzemē. Tur 46% aptaujāto rūpīgi izpēta visus pieejamos piedāvājumus un interesējas par vēl labākiem nosacījumiem, kamēr Latgalē šādi rīkojas vien 30%.

“Bigbank” ir Igaunijas banka, kas specializējas patēriņa kredītu un aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā un Spānijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem