USD 0.85 btc 9272.00
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 9272.00
Nauda 19. Februāris

ECB anulējusi maksātnespējīgās “PNB bankas” licenci

Forbes

Latvijas Izdevums

Eiropas Centrālā banka (ECB) anulējusi maksātnespējīgās "PNB bankas" licenci, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

ECB lēmums ir pieņemts pēc FKTK ierosinājuma. Lēmums stājies spēkā otrdien, 18. februārī.

Kā klāstīja komisijā, kreditoru prasījumu iesniegšana ir noslēgusies pagājušajā gada decembrī, pašlaik notiek dokumentu apkopošana un vērtēšana, lai drīzumā sasauktu pirmo kreditoru sapulci. Bankas licences anulēšana šo procesu neietekmē. 

Vēstīts, ka septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja “PNB banku” par maksātnespējīgu. Ar iesniegumu tiesā iepriekš vērsās Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Tāpat ziņots, ka kopš 15. augusta apturēta “PNB bankas” darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka (ECB) kā “PNB bankas” tiešais uzraugs 15. augustā nolēma atzīt “PNB banku” par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt “PNB bankas” noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem