USD 0.91 btc 8331.68
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.91 btc 8331.68
Nauda 27. Augusts

Jūlijā kopējās būvniecības izmaksas saglabājās nemainīgas

Forbes

Latvijas Izdevums

Jūlijā salīdzinājumā ar jūniju būvniecības izmaksu līmenis Latvijā nemainījās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Jūlijā mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,2%, būvmateriālu cenas - par 0,1%, savukārt strādnieku darba samaksa samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu kāpums kravas mašīnām, kā arī būvmateriālu cenu pieaugums asfaltbetonam, metāla konstrukcijām un sīkajiem metāla izstrādājumiem. Savukārt izmaksu pazeminoša ietekme bija dolomīta šķembām un darba samaksai montētājiem.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, būvniecības izmaksas palielinājās par 3,9%: strādnieku darba samaksa pieauga par 6,8%, būvmateriālu cenas - par 3,3%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 2,7%.

Datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildu tiek izmantotas arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2018.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. Lielākā daļa - 87% - no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 miljonu eiro gadā, no tiem 36% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 miljoniem eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem