USD 0.85 btc 9187.44
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 9187.44
Nauda 05. Septembris

Politiķi turpina meklēt kompromisus jautājumā par budžetu

Forbes

Latvijas Izdevums

Valdošās koalīcijas politiķi turpina meklēt kompromisus vairākos jautājumos saistībā ar nākamā gada valsts budžetu un papildu izdevumiem.

Gan trešdien norisinājās konsultācijas šajā jautājumā, sarunās turpinās arī šodien, bet piektdien, 6.septembrī, notiks ārkārtas valdības sēde, kurā tiks skatīti ar budžetu saistītie jautājumi. Politiķi iecerējuši šonedēļ vienoties par papildu finansējuma sadali ministriju prioritārajiem pasākumiem. 

Oficiālajos komentāros politiķi izvairīgi par sarunu gaitu, uzsverot, ka diskusijas vēl ir procesā un vienošanās varētu būt panākta īsi pirms valdības sēdes, kas notikts piektdien. 

Tomēr neoficiāli izskan, ka trešdien politiķi vēl nespēja vienoties par vairākiem jautājumiem, tajā skaitā par finansējumu Liepājas cietuma būvniecībai, kā arī neapliekamā minimuma paaugstināšanu un citiem.

Liepājas cietuma būvniecība jau iepriekš tika atlikta. Šogad februārī iepirkuma komisija paziņojumā, ka konkursā par jaunā Liepājas cietuma kompleksa projektēšanu, autoruzraudzību un būvniecību par uzvarētāju atzina būvuzņēmumu Abora. Uzņēmums piedāvāja šos darbus veikt par 113,597 miljoniem eiro. Līgums ar uzvarētāju netiek noslēgts pirms finansējuma piešķiršanas.

Politiķu vērtējumā ir saskatāmas iespējas vienoties jautājumā par neapliekamā minimuma celšanu. Pagaidām gan arī šajā jautājumā norisinās diskusijas.

Finanšu ministrijas informatīvais ziņojums liecina, ministriju papildu finansējuma pieprasījumi 2020.gadam veido 953,5 miljonus eiro, 2021.gadam – 1,81 miljardus eiro un 2022.gadam – 2,13 miljardus eiro.

Ministriju prioritārajiem pasākumiem nākamgad varētu sadalīt aptuveni 130 miljonus eiro. 

 

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem