USD 0.88 btc 8220.42
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.88 btc 8220.42
Nauda 12. Novembris

PTAC brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem

Forbes

Latvijas Izdevums

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina iedzīvotājus par krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri aicina noslēgt kreditēšanas līgumus ar mērķi sniegt aizdevumu saimnieciskai darbībai.

Lai noslēgtu šāda veida līgumu, patērētājs apliecina, ka viņš ir saimnieciskās darbības veicējs vai kredītu ņem savai saimnieciskajai darbībai, kā rezultātā komersants liedz patērētājam izmantot patērētāja tiesības un nepieciešamības gadījumā izmantot PTAC atbalstu.

PTAC atgādina, ka komersantiem, kuri piedāvā patērētājiem noslēgt kreditēšanas līgumu saimnieciskajai darbībai, nav nepieciešama speciāla licence. Centrā norāda, ka noslēdzot šādu veida līgumu, pastāv risks, ka var tikt noslēgti līgumi, kas satur netaisnīgus līguma noteikumus, tai skaitā nesamērīgas papildu izmaksas un sankcijas.

Tāpat šāda līguma gadījumā pastāv risks, ka persona ir nevienlīdzīgā situācijā attiecībā pret komersantu un ar ierobežotām iespējām aizstāvēt savas intereses, kā arī persona var zaudēt ieķīlātu nekustamo īpašumu.

PTAC datubāzē ir norādīti visi tie komersanti, kuri ir saņēmuši speciālo licenci patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Patērētāju sargi aicina neuzķerties uz krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri sociālajos tīklos, ziņu lapās, sludinājumu portālos komentāros, aizdomīgos e-pastus un pat ar telefona zvanu starpniecību piedāvā saņemt aizdevumu, piemēram, patērētājiem bez oficiāliem ienākumiem vai ar aicinājumu aizņemties saimnieciskai darbībai.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem