USD 0.91 btc 8310.00
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.91 btc 8310.00
Tehnoloģijas 05. Septembris

5G Techritory forumā nozares līderi noteiks 5G nākotni Eiropā

Forbes

Latvijas Izdevums

Forums notiks jau otro reizi un varētu kļūt par vienu no pamatpasākumiem, kas palīdz veidot Rīgu kā konferenču un darījumu centru.

Otrais ikgadējais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums 5G Techritory norisināsies Rīgā novembra beigās. Forums pulcēs līdz 1000 vadošos pasaules 5G ekosistēmas dalībniekus tajā skaitā vairāk kā 70 augsta līmeņa lektorus, kas noteiks tālāko 5G tehnoloģiju attīstību.  

Pasākuma laikā notiks biznesa un politiskas diskusijas par aktualitātēm 5G tehnoloģijas globālajā komercializēšanā, ar to saistītajiem inovatīviem biznesa modeļiem un iespējamajiem 5G pārrobežu sadarbības projektiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tādām tēmām kā viedā pilsēta (Smart City), viedā mobilitāte (Smart Mobility), viedā rūpniecība (Industry 4.0) un viedā mediju vide un izklaides industrija (Smart Media & Entertainment).

Foruma laikā apmeklētāji varēs ne tikai ieklausīties nozares līderu uzrunās un paneļdiskusijās paustajos viedokļos, bet arī piedalīties divpusējās tikšanās un citos ar forumu saistītos oficiālos pasākumos. Foruma dienās notiks pasaulē pirmais starptautiskais 5G politikas veidotāju hakatons, kurā tiks meklēti risinājumi veiksmīgākai 5G ieviešanai reģionā, korporatīvais hakatons “5G Hackathon Riga”, kur tiks meklēti risinājumi pasaules mēroga uzņēmumu šodienas biznesa izaicinājumiem, augsta līmeņa apaļā galda diskusija par aktuāliem 5G pārrobežu projektiem Baltijas jūras reģionā, kā arī klātesošie varēs iepazīt jaunākās tehnoloģijas izstādē “Meet the 5G technology”.

“Ar 5G Techritory Latvija un LMT kā foruma stratēģiskais partneris ir uzņēmušies 5G tehnoloģiju virzītāja lomu visā Baltijas jūras reģionā. Pirmā foruma ietvaros notikušās apņemšanās šobrīd jau iegūst konkrētas aprises, un esmu pārliecināts, ka arī otrais forums radīs jaunas idejas un partnerības inovācijām,” norāda LMT prezidents Juris Binde. LMT ir 5G Techritory stratēģiskais partneris, bet ģenerālsponsors - Rohde & Schwarz. Forumu organizē VAS Elektroniskie sakari sadarbībā ar Starptautisko Telekomunikāciju savienību (ITU) un ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras dalību, tāpēc šogad forums norisinās zem LIAA izveidotā Magnetic Latvia zīmola, tā simbolizējot 5G nozares nozīmību Latvijas eksportspējas stiprināšanā. 

Iecerēts, ka forums varētu kļūt par ilgtermiņa sadarbības platformu pārrobežu, starplīmeņu un starpnozaru sadarbībai ilgtspējīgas 5G ekosistēmas attīstībai Baltijas jūras reģionā, kas tapusi sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomi, kuras viena no prioritātēm ir digitalizācijas attīstība Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Tagad šis reģions, ko veido 9 valstis ar vairāk nekā 150 miljoniem iedzīvotāju, ir gatavs uzņemties līderību 5G dienaskārtības noteikšanai 2020. gadā un nākotnē.

Foruma starptautiskie partneri – Cisco, Microsoft, Qualcomm Incorporated, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs, 5G Automobiļu asociācija (5GAA), 5G Infrastruktūras asociācija (5G IA), 5G Saistīto nozaru un automatizācijas alianse (5G-ACIA), EMEA Satelītu operatoru asociācija (ESOA), ERTICO, Eiropas Telekomunikāciju standartu institūts (ETSI), Globālā mobilo sakaru piegādātāju asociācija (GSA) un Lielbritānijas vēstniecība Rīgā.

Forumu būs iespējams apmeklēt tikai ar īpašiem ielūgumiem. Reģistrācija dalībai forumā šobrīd ir atvērta, un interesenti, kuri nav saņēmuši ielūgumu, ir aicināti pieteikties www.5GTechritory.com. Pretendenti dalībai forumā tiks individuāli izvērtēti un tikai apstiprinātajiem dalībniekiem tiks nodrošināta bezmaksas ieeja pasākumā. 

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem