USD 0.92 btc 9031.01
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.92 btc 9031.01
Tehnoloģijas 17. Oktobris

Izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, nopērk Omuļu skolu Valkas novadā

Forbes

Latvijas Izdevums

Silīcija ielejas jaunuzņēmuma “Propy” nekustamā īpašuma darījumu platforma pirmo reizi tikusi izmantota Latvijā, kas ir arī pirmais šāda veida darījums Ziemeļeiropā. Izmantojot nekustamā īpašuma platformu, iegādāta Omuļu skola Valkas novadā, informēja uzņēmumā.

Omuļu skola atrodas Latvijas pierobežā ar Igauniju. Skolas nams tika atklāts 1936. gadā, bet 1975. gadā skola tika slēgta un tās vietā tika ierīkots kolhoza centrs. Ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ pašvaldība lēma par tās pārdošanu un 2015. gadā īpašums nonāca zemnieku saimniecības “Kurģi” īpašumā.

Par Omuļu skolas pārdošanu tās jaunā īpašniece Eva Cildermane uzzināja sociālajā tīklā “Facebook”. Izmantojot jaunākās pārvaldības tehnoloģijas, Cildermanei iegādājās īpašumu attālināti.

Visi dokumenti, ieskaitot oficiālu pieprasījumu Valkas pašvaldībai, tika nosūtīti, parakstīti un saņemti elektroniski. Arī nostiprinājuma lūgums Zemesgrāmatai tika iesniegts elektroniski, jo pircēja un pārdevējs izmantoja iespēju saņemt notāra pakalpojumus tiešsaistē, apstiprinot savu identitāti ar video konferences palīdzību. Paralēli, izmantojot “Propy” platformu, par katru darījuma soli tika veikts ieraksts blokķēdē.

Kā skaidro uzņēmumā, “Propy” platforma pilnveido un vienkāršo nekustamā īpašuma pirkšanas procesu, kas ļauj veikt ātrākus un drošākus darījumus visām iesaistītajām pusēm. “Propy” nekustamā īpašuma darījumu platforma ir izmantota zemes iegādei Niseko pilsētā Japānā, īpašumu tiesību nostiprināšanai ASV Vermontas štatā, kā arī īpašuma iegādei ar kriptovalūtu Seviljā Spānijā.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem