USD 0.90 btc 7808.30
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 7808.30
Tehnoloģijas 18. Oktobris

Iedzīvotāji vairāk nekā miljons reizes izmantojuši eParaksta rīkus

Forbes

Latvijas Izdevums

Šogad iedzīvotāji jau vairāk nekā miljons reizes izmantojuši eParaksta rīkus e-Identitātes apliecināšanai dažādās valsts un privātā sektora e-pakalpojumu vietnēs, informēja valsts AS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC).

Šogad visbiežāk eParaksta rīki izmantoti e-Identitātes apliecināšanai, lietojot valsts vienoto identitātes apliecināšanas moduli “Latvija.lv”, portālu “eParaksts.lv”, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), Tiesu informācijas sistēmu, apdrošināšanas kompānijas BTA klientu portālu, SIA “Latvijas Mobilais telefons” interneta vietni, kā arī portālos “Lursoft.lv”, “Elektrum.lv”, “ePakalpojumi.lv” un “Ergo.lv”.

500 000 no šogad notikušajām e-Identitātes apliecināšanas reizēm veiktas ar mobilo lietotni, ko šobrīd ieguvuši aptuveni 50 000 iedzīvotāju, bet nedaudz vairāk kā pus miljons - ar eID un eParaksta karti.

Portālā “eParaksts.lv”, kur iedzīvotājiem pieejama dokumentu eParakstīšana un jau parakstītu dokumentu pārbaude, iedzīvotāji visbiežāk identitātes apliecināšanai izmantojuši mobilo lietotni “eParaksts mobile”. Tai seko internetbanku rīki, kas nepieciešami, lai portālā pieteiktos “eParaksts mobile” saņemšanai, un eID karte.

LVRTC pērn reģistrēts kā vienīgais valstī kvalificēta paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas pakalpojuma sniedzējs. Tas nozīmē, ka e-Identitātes apliecināšana ar visiem LVRTC izsniegtajiem e-Identitātes rīkiem ir pielīdzināma personas identitātes apliecināšanai klātienē.

 

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem