USD 0.91 btc 8331.68
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.91 btc 8331.68
Tehnoloģijas 10. Septembris

Aptauja: Par digitālo drošību domā tikai 15% iedzīvotāju

Forbes

Latvijas Izdevums

Lielākā daļa iedzīvotāju nedomā par viedtālruņa vai citu iekārtu digitālo drošību, prezentējot aptaujas datus, žurnālistiem sacīja Samsung Electronics Baltics tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs Māris Ķikāns.

Šī aptauja veikta visās Baltijas valstīs, katrā no tām aptaujājot vairāk nekā 1000 respondentu. Aptauja veikta šogad augusta beigās un septembra sākumā.

Aptaujas dati liecina, ka 63% respondentu ikdienā lieto no divām līdz četrām ierīcēm tiešsaistē. Vienlaikus lielākā daļa no viņiem – 66% - neinteresējas par viedtālruņa vai citu iekārtu digitālo drošību, 19% uzskata, ka par šo jautājumu nav vērts satraukties vai tikai mazliet jāsatraucas. Tikai 15% aptaujāto domā par digitālo drošību.

Ķikāns sacīja, ka puse respondentu uzskata, ka viņu dati viedtālrunī ir droši, bet vēl 50% nesaprot, kas tieši būtu jādara, lai parūpētos par savu drošību.

Aptuveni piektdaļa aptaujāto iedzīvotāju neatjaunina operētājsistēmas un programmatūras vai arī atliekt to tik ilgi, cik vien iespējams. Ķikāns uzsvēra, ka atjauninājumi ir ļoti nozīmīgs solis, kas jāveic katram lietotājiem, lai izvairītos no drošības riskiem.

Vēl aptaujā tika noskaidrots, ka 34% respondentu nedublē savus datus. Runājot par drošību, aptuveni piektdaļa iedzīvotāju atzina, ka nekad nemainīja paroli savam personīgajam e-pastam, bet 35% respondentu parolē nomina tikai simbolu vai vārdu un cipara secību, saglabājot to pašu paroli, ko iepriekš.

Respondentiem visnepatīkamāk būtu, ja noplūstu finansiālā rakstura informācija (44%), fotogrāfijas (22%) un privātās sarakstes (21%).

Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa norādīja, ka šīs aptaujas dati liecina, ka neaizdomājamies par drošības jautājumiem. Viņa arī ir novērojusi, ka uzņēmumi saprot, kāda ir nozīmē datu un ierīču drošībai. Jo lielāks uzņēmums, jo vairāk par šiem jautājumiem parasti tiek domāts, piebilda Bāliņa.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem