USD 0.90 btc 8499.42
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8499.42
Tehnoloģijas 24. Marts

Startē liepājnieku veidotā lietu atdošanas lietotne

Forbes

Latvijas Izdevums

Liepājā izveidota mobilā lietotne “Giveazy”, kurā ikviens savā apkārtnē var palīdzēt citiem, nododot lietas, kuras vairs netiek izmantotas, informēja “Giveazy” projektu vadītājs Ritvars Podziņš.

Tās izstrādātāji aicina iedzīvotājus ievietot tādas lietas, kuras šobrīd var būt noderīgas citiem.

Lietotne sākta veidot, iedvesmojoties no aktuālajām vides problēmām. Taču laikā, kad valstī noteikts ārkārtējais stāvoklis un iedzīvotājiem tikt pie vajadzīgā nav tik vienkārši, tās veidotāji aicina ievietot tādas lietas, kuras šobrīd ir aktuālas.

“Giveazy” projekta vadītājs Podziņš skaidroja, lietotnei pagājušajā nedēļā veikti publiskie testi, kas parādīja, ka daudzi iedzīvotāji lietas meklē un vēlas saņemt, taču lietu atdevēju ir mazāk.

“Testa laikā tieši elektroniskās iekārtas tika izķertas jau pirmajā dienā. Lai arī tās bija novecojušas, cilvēki par tām izrādīja lielu interesi. Ceram, ka šādi spēsim palīdzēt tiem, kuriem šobrīd nav iespējams iegādāties noteiktas lietas,” turpināja Podziņš.

“Giveazy” izveidota atsevišķa kategorija “Piedāvā palīdzību”, kur ikviens var ievietot sludinājumu, ja gatavs kādam palīdzēt. Lietotne veidota, tā lai tās izmantošana būtu pēc iespējas ērtāka: skatoties sludinājumus, tās lietotāji var redzēt lietas aptuveno attālumu, tādējādi atvieglojot saņemšanu un veicinot apkārtnes iedzīvotāju savstarpējo lietu nodošanu. Tajā var norādīt vēlamo lietas saņemšanas laiku un konkrētu vietu, kur to nogādāt vai atstāt.

Izstrādātāju komanda vērš uzmanību uz noteiktajiem ierobežojumiem, tāpēc aicina lietas atdot, sargājot sevi un citus, labākajā gadījumā lietas nododot bez kontakta vai izmantojot pakomātus.

Lietotne ir bezmaksas un sludinājumus tajā var ievietot par velti, tāpat arī saņēmējiem nekas nav jāmaksā. “Giveazy” darbojas Latvijas teritorijā un tā pieejama latviešu valodā, taču tiek veikta tās izstrāde arī krievu un angļu valodās. Tā pieejama “iOS” un “Android” tālruņiem.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem