USD 0.84 btc 9228.86
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9228.86
Tehnoloģijas 08. Novembris

“Tet” sāk darbu pie robota balss projekta

Forbes

Latvijas Izdevums

Turpinot darbu pie mākslīgā intelekta virziena attīstības, uzņēmums “Tet” uzsācis sintezētās jeb robota balss projektu. Līdz ar to “Tet” virtuālā klientu asistente Anete sāks runāt. Plānots, ka šo risinājumu nākotnē “Tet” piedāvās citiem uzņēmumiem.

Kā informēja uzņēmumā, sintezētās balss projekta ideja ir radīta “Tet” Inovāciju čempionātā, kur darbinieki strādā pie savām idejām jaunu biznesa virzienu attīstībai un esošo pakalpojumu pilnveidošanai. “Šo risinājumu izmantosim, lai uzlabotu iekšējos procesus un komunikāciju ar klientiem, bet vēlāk varēsim piedāvāt to arī citiem uzņēmumiem efektīvākai klientu apziņošanai,” informēja “Tet” mākslīgā intelekta pakalpojumu vadītāja Inese Zariņa.

Šis projekts top sadarbībā ar uzņēmumu “Tilde”, kas palīdz risinājuma izstrādes procesā un datu apstrādē. “Balss sintēze ir tehnoloģija, kas ļauj rakstītu tekstu pārvērst runā. Šajā tehnoloģijā mēs izmantojam neironu tīklus, kas padara balss plūdumu un intonāciju daudz cilvēcīgāku,” skaidroja “Tilde” biznesa attīstības vadītājs Kaspars Kauliņš.

Lai radītu sintezēto balsi, vispirms ir nepieciešams sagatavot datus. “Ar datiem mēs saprotam daudzu stundu garumā ierunātu tekstu cilvēka balsī, ko pēc tam būs nepieciešams sintezēt. Tālāk ar neironu tīklu palīdzību un izmantojot ierunātus datus, tiek apmācīti algoritmi. Kad šis ir izdarīts, algoritmi spēj sintezēt no jauna dabīgā cilvēcīgā balsī pat to tekstu, kas pirms tam nebija ierunāts,” turpināja Kauliņš.

Sākotnēji sintezētās balss projekts dos mūsu čatbotam iespēju komunicēt ar klientiem un atbildēt uz viņu jautājumiem ne tikai rakstiski, bet arī mutiski. Tāpat plānots to izmantot robotzvaniem jeb automatizētai saziņai ar klientiem. “Kombinējot dažādus mākslīgā intelekta risinājumus, nākotnē mēs iegūsim “balss uz tekstu un teksts uz balsi” tehnoloģiju,” turpināja Zariņa.

Šobrīd process ir sākumstadijā.

“Tet” sāka aktīvu mākslīgā intelekta risinājumu attīstību 2017. gadā, kad iekšējā Inovāciju čempionātā radās ideja par čatbota izveidi. Kā rezultātā tika izveidota virtuālā klientu asistente Anete, kas šobrīd ir spējīga atbildēt jau uz 90 tūkstošiem klientu jautājumu, tai skaitā arī personalizētiem jautājumiem “Mans Tet” platformā.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem