USD 0.87 btc 7991.60
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.87 btc 7991.60
Tehnoloģijas 29. Novembris

Vienojas par 5G tehnoloģiju attīstību “Via Baltica” autoceļa koridorā

Forbes

Latvijas Izdevums

Latvija, Lietuva, Igaunija un Polija Rīgā ir vienojušās par kopīgu ceļakarti nolūkā veicināt savienotās un automatizētās braukšanas un 5G tehnoloģiju attīstību “Via Baltica” autoceļa koridorā, informēja Satiksmes ministrijā.

Ņemot vērā, ka 5G infrastruktūra galvenajos transporta maršrutos ir priekšnosacījums, lai nodrošinātu ilgtspējīgu mobilitāti un uzlabotu satiksmes drošību, Baltijas valstis un Polija ir deklarējušas nepieciešamos uzdevumus, kas jāpaveic savienotas un automatizētas braukšanas, inovāciju un nepieciešamo tehnoloģiju attīstībai un izvēršanai gar “Via Baltica” autoceļu.

Valstis ir vienojušās par principiem, kā plānot nepieciešamo infrastruktūru ilgtspējīgai koridora attīstībai. “Vienošānās par kopēju pieeju infrastruktūras izvēršanā ir nozīmīgs solis “Via Baltica” autoceļa digitalizācijā. Nākamais, pie kā mums jāstrādā, ir privātā sektora un pašvaldību iesaiste šajā projektā,” norādīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP)

Jau šobrīd tiek veikta elektronisko sakaru infrastruktūras kartēšana gar minēto transporta koridoru. Pamatojoties uz kartēšanā iegūtajiem infrastruktūras datiem, tiks identificētas infrastruktūras nepilnības un novērtēts nepieciešamais investīciju apjoms.

Jau vēstīts, ka šonedēļ Rīgā norisinās “5G Techritory” forums, kas vienkopus pulcē politikas, biznesa un zinātnes līderus no visas pasaules, lai apspriestu Eiropas līderības iespējas 5G attīstībā.

“5G Techritory” foruma mērķis ir Baltijas jūras reģiona valstu savstarpējās sadarbības veicināšana. Tā laikā notiek Ziemeļvalstu un Baltijas valstu digitālo ministru tikšanās un ministru apaļā galda diskusija ar tehnoloģiju nozares pārstāvjiem.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem