USD 0.88 btc 8183.53
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.88 btc 8183.53
Uzņēmēji 15. Novembris

Apbalvo labākos Eiropas jaunos inovatorus veselības, pārtikas un izejmateriālu jomā

Forbes

Latvijas Izdevums

Inovāciju konkursa “EIT Jumpstarter” finālā 18 komandas no 10 valstīm dalījās ar saviem inovatīvajiem risinājumiem veselības aprūpes, pārtikas un izejmateriālu nozarē un cīnījās par naudas balvām 70 000 eiro vērtībā, informēja pasākuma organizatori.

Uzvarētāju laurus kategorijā “Veselība” plūca “iLoF” – risinājums, kas pārbauda Alcheimera pacientus, izmantojot mākslīgo intelektu un fotoniku, lai transformētu nepieciešamo medikamentu noteikšanu katram pacientam klīnisko pētījumu laikā. Otru vietu veselības kategorijā ieguva “Ligence” no Lietuvas, bet augsto trešo vietu saņēma komanda no Itālijas “iBioTHEx”.

Pārtikas kategorijā uzvarēja “2BNanoFood”, kas ražo un komercializē individuālus risinājumus, kuru pamatā ir uz bio bāzes un biosabrūkoši materiāli, lai aizstātu sintētiskos materiālus pārtikas produktos, saglabājot to kvalitāti un drošību. Pārtikas kategorijā otro vietu ieguva “RapidPricer B.V.” no Nīderlandes, savukārt 3. godpilno vietu saņēma “FiberBio” no Rumānijas. 
 
Savukārt izejmateriālu kategorijā uzvaru izcīnīja “UP Catalyst” ar savu novatorisko risinājumu sintētiskā grafēna ražošanai. Šajā kategorijā otro vietu ieguva “Nordic Carbon” no Somijas, bet trešo vietu “MiningSandboxAR”, kas pārstāvēja Igauniju.

Finālistu vidū kategorijā “Veselība” bija ieradušās trīs komandas no Itālijas, divas no Lietuvas un viena no Portugāles. Kategorijā „Pārtika” – divas komandas no Nīderlandes, pa vienai no Spānijas, Rumānijas, Portugāles un Lietuvas. Savukārt kategorijas “Izejmateriāli” finālā piedalījās divas komandas no Igaunijas, pa vienai no Vācijas, Itālijas, Dānijas un Somijas.

Kopumā tika izraudzītas deviņas uzvarētāju komandas. Trīs labākās idejas katrā kategorijā saņēma balvas 5 000, 7 000 un 10 000 eiro apmērā. Papildus tam tika pasniegtas specbalvas visām kategorijām, katrā saņemot naudas balvu 5 000 eiro apmērā. 

Nominācijā „Labākā starptematiskā biznesa ideja”, balvu saņēma “Baltic Freva”, Skatītāju balvu saņēma “Odd.Bot”, savukārt „Best RIS Start-up”  balva ceļoja pie “ZeroSbatti”. 

Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūts (EIT) ir neatkarīga Eiropas Savienības institūcija, kas tika izveidota 2008. gadā, lai visā Eiropā ieviestu inovācijas. 

Savukārt “EIT Jumpstarter” ir viens no pazīstamākajiem Eiropas jauno inovatoru konkursiem. 2019. gadā programma “EIT Jumpstarter” tika godalgota un nosaukta par labāko Eiropas Asociāciju iniciatīvu mācību jomā.

Trešajā “EIT Jumpstarter” programmas gadā 90 komandas no 13 Eiropas valstīm pārvarēja divus intensīvus apmācību periodus. Tikai 6 labākās komandas katrā kategorijā – pārtika, veselība un izejmateriāli – kas pārstāvēja 10 valstis, tika izraudzītas, lai piedalītos “Grand Final” pasākumā, kas pirmo reizi tika organizēts Latvijā. 

Šogad “EIT Jumpstarter” programma tika rīkota jau trešo reizi. Pirmoreiz pasākums notika Rīgā un tika organizēts kā “Digital Freedom Festival” paralēlais pasākums.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem