USD 0.85 btc 9005.98
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 9005.98
Uzņēmēji 18. Marts

Iestādes aicina uzņēmējus ārkārtējās situācijas laikā būt godprātīgiem

Forbes

Latvijas Izdevums

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Konkurences padome (KP) Latvijā izsludinātā ārkārtējās situācijas laikā aicina uzņēmējus būt godprātīgiem un neizmantot situāciju pārmērīgu cenu piemērošanai vai konkurences tiesību pārkāpumu, piemēram, aizliegtu vienošanos īstenošanai.

PTAC seko līdzi tirgotāju rīcībai, vērtējot, vai cenu izmaiņas nav nesamērīgas, cik lielā mērā cenas atbilst tirgus pieprasījuma un piedāvājuma apstākļiem un vai tirgotāju rīcība nav vērsta uz negodprātīgu radušās situācijas izmantošanu. Nepieciešamības gadījumā PTAC operatīvi sazinās ar tirgotājiem, noskaidrojot konkrēto situāciju un aicinot neizmantot radušos situāciju nelabticīgā veidā.

Savukārt KP sakarā ar mazumtirdzniecībā novēroto pēkšņo cenu kāpumu atsevišķām precēm atgādina, ka gan ikdienas, gan ārkārtas apstākļos nav pieļaujams, ja konkurenti savā starpā vai piegādātāji ar tirgotājiem vienojas, par kādu cenu preces jāpārdod patērētājiem. Situācijas, kad uzņēmumi vienojas ar konkurentiem vai piegādātājiem par vienota un mākslīga cenu līmeņa ievērošanu, kā rezultātā patērētājiem var rasties pārmaksa, ir īpaši rupji konkurences tiesību pārkāpumi.

PTAC direktore Baiba Vītoliņa aicina patērētājus kritiski izvērtēt preču vai pakalpojumu piedāvājumus, pirms pieņemt lēmumu par to iegādi. Tāpat viņa aicina neiegādāties preces, kuras nav nepieciešamas, jo tādā veidā, augot pieprasījumam, var veidoties atsevišķu preču cenu kāpums, no kura varētu izvairīties.

KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama skaidroja, ka padomes iepriekš veiktās tirgus uzraudzības liecina, ka Latvijas pārtikas ražotāju un pārstrādātāju jaudas ne tuvu nav izsmeltas. “Līdz ar to nav pamata satraukumam, ka mazumtirdzniecībā varētu aptrūkties pārtikas un citas preces. Bet, kas ir ārkārtīgi svarīgi pašlaik: ārkārtējās situācijas laikā godīgas konkurences principi nav atcelti, un jebkuram uzņēmējam – no ražotāja līdz mazumtirgotājam – ir vitāli svarīgi tos ievērot,” uzsvēra Ābrama.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem