USD 0.85 btc 9162.67
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 9162.67
Uzņēmēji 23. Decembris

Infografika: Ko uzņēmējiem darīt un kur meklēt informāciju par breksitu

Forbes

Latvijas Izdevums

Lielbritānijas parlamenta jaunais sasaukums piektdien pirmajā balsojumā atbalstīja premjerministra Borisa Džonsona panākto breksita vienošanos. Līdz ar to sperts pirmais solis uz Eiropas Savienības (ES) pamešanu 31. janvārī. Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sagatavojusi inforgafiku, kurā apkopoti 12 soļi, ko darīt uzņēmējiem Latvijā.

LDDK aicina uzņēmējus izvērtēt riskus breksita brīdī. Uzsākot preču pārvietošanu un Lielbritāniju īsi pirms breksita, palielinātas kravu plūsmas apstākļos var nepaspēt laikus izvest preces no ES teritorijas, skaidro organizācijā.

Tāpat LDDK mudina uzņēmējus noskaidrot izvešanas muitas iestādē noteikto kārtību eksporta muitas procedūras noslēgšanai. Kā skaidroja organizācijā, tās ES dalībvalstis, no kurām uz Lielbritāniju tiek nogādāts vislielākais kravu apjoms – Francija, Nīderlande, Beļģija, ir ieviesušas elektroniskas sistēmas, lai mazinātu sastrēgumus uz ES ārējās robežas ar Lielbritāniju.

Uzņēmējiem jāpārliecinās par sadarbības partnera gatavību kārtot piecas muitas formalitātes Lielbritānijā. Uzņēmējiem jāņem vērā, ka importa deklarācijas iesniegšana Lielbritānijas pusē ne vienmēr ir Lielbritānijas importētāja pienākums, jo ne vienmēr pārdevēja atbildība beidzas ar eksporta formalitāšu pabeigšanu. Tas atkarīgs no noslēgtā līguma nosacījumiem.

LDDK aicina sekot līdzi aktualitātēm Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā “vid.gov.lv/lv/breksits”.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem