USD 0.85 btc 11591.45
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 11591.45
Uzņēmēji 23. Marts

“Kalsnava Distillery” pārorientējas uz spirta ražošanu dezinfekcijas līdzekļiem

Forbes

Latvijas Izdevums

Lielākais Latvijas organiskā spirta ražotājs “Kalsnava Distillery” pārgājis uz diennakts darba režīmu, lai apmierinātu augsto pieprasījumu pēc dezinfekcijas līdzekļiem, informēja uzņēmumā.  

Vēl nesen rūpnīca “Kalsnava Distillery”, kas ražo graudu spirtu, apmēram 90% savas produkcijas eksportēja Eiropas uzņēmumiem, kas specializējas alkoholisko dzērienu un kosmetoloģijas produktu ražošanā, kā arī citās nozarēs.

Kā skaidroja uzņēmumā, pēdējās dienās situācija būtiski mainījusies. “Ar mums sazinās daudzi vietējie uzņēmēji, kas ražo dezinfekcijas līdzekļus un farmaceitiskos preparātus koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai,” klāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Liāna Dravniece.

Uzņēmums ir pārorientējis savu darbu, un šobrīd lielāko daļu savas produkcijas sūta dezinfekcijas līdzekļu ražotājiem tepat Latvijā.

Ja vēl decembrī un janvārī uzņēmuma “Kalsnava Distillery” ražošanas jauda bija 60–70%, tagad tā ir gandrīz 100%.

“Mums pasūtījumu jau ir daudz vairāk nekā rūpnīca var saražot tuvākajās dienās un nedēļās,” norādīja Dravniece. Uzņēmums uztur kontaktus arī ar Veselības ministriju un Ekonomikas ministriju.

“Mēs pateicamies par sapratni ārvalstu partneriem, kuri ir spiesti pārcelt plānotās piegādes, jo mūsu resursi šobrīd ir nepieciešami Latvijai, lai palīdzētu cilvēkiem saglabāt veselību un pat glābt dzīvību,” turpināja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja.

Rūpnīca “Kalsnava Distillery” dibināta 1937. gadā. Uzņēmums ražo graudu spirtu un organisko graudu spirtu.

Pērn “Kalsnava Distillery” saražoja 5800 tonnas spirta, tai skaitā 400 tonnas augstākās kvalitātes bioloģiskā spirta. Lielākā tā daļa ir nosūtīta uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Procesu vadītāja Tiesnese un advokāte Laura Keršule kādreiz vadīja procesus Rīgas Centra rajona tiesā. Tagad viņa vada pavisam citus procesus.

Spēcīgs sakodiens Gada laikā Chisell ir pārdevis vairāk nekā 25 tūkstošus žokļa līnijas trenažieru. Apgrozījums jau pārsniedz miljonu, bet naudas plūsma joprojām tiek plānota Excel.

Vismaz pa paciņai uz katru valsti pasaulē Produkti no Printful septiņām ražotnēm Eiropā, ASV, Meksikā un Kanādā sasnieguši visas pasaules valstis

Ideālā kombinācija Georgijs Jevsikovs un vēl simts cilvēku komanda netālu no Rēzeknes iegūst dolomītu, attīsta akvakultūru, zivju pārstrādi un tūrismu.

Oranžā pasaule Eduards Vilks un Elīna Cēsiniece netālu no Jelgavas audzē smiltsērkšķus. No 200 kilogramiem ogu var iegūt tikai vienu litru eļļas. Kur te ir bizness?

Baltais Zvirbulis Piecu gadu laikā graudu tirdzniecības platforma agroplatforma.lv grib iekosties Eiropas tirgus pīrāgā

Cīņā pret birokrātiju Vorens Meijers ir pārliecināts, ka viņa lielākais šķērslis ir valdības juristi

Āzijas noskaņas Kur paēst šitaki sēņu zupu, klāt piekožot sēņu maizi ar sēņu sviestu un uzdzerot 40 grādu stipru sēņu uzlējumu?

Jaunpienācējs Dižozola apgrozījums pēdējo piecu gadu laikā ir pieaudzis vairāk nekā 20 reižu, sasniedzot 35 miljonus eiro

Saldā dzīve Meduspils ir lielākais medus ražotājs, kas neiepērk medu no citiem biškopjiem, taču pašu saražotais apjoms ir gana liels, lai nodrošinātu pastāvīgu sortimentu lielākajos veikalos.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem