USD 0.90 btc 7808.30
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 7808.30
Uzņēmēji 02. Septembris

Kravu jomā - bēdīga aina

Forbes

Latvijas Izdevums

Pirmajā pusgadā samazinājušies sauszemes kravu pārvadājumi gan pa dzelzceļu, gan ar autotransportu; gan iekšzemē, gan starptautiskajos pārvadājumos

Lielākais apjoma kritums vērojams pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu - 10,5%. Par 8,1% samazinājās apjoms starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos, taču arī ar sauszemes transportu un pa cauruļvadu pārvietots par 5,8% mazāk kravu nekā pirms gada. Ar autotransportu pārvadāts par 4,2% mazāk kravu, liecina CSP dati.

Iepriekšējā gada līmenī saglabājies kravu apgrozījums Latvijas ostās, tomēr lielākajā – Rīgas ostā – bija vērojams kravu apgrozījuma samazinājums par 8,3%. Kravu apgrozījums saruka arī Liepājas ostā (par  5,5%), bet visveiksmīgāk strādāja Ventspils osta, kas pirmajā pusgadā apgrozīja par 15,4% vairāk kravu. Par 8,1% pieauga kravu apgrozījums Latvijas mazajās ostās; tiesa, tajās apjomi ir nelieli.

Lidosta “Rīga” pusgada laikā saņēma un nosūtīja par 7% vairāk kravu nekā pirms gada.

Līdzīga situācija ir arī pasažieru pārvadājumu segmentā. Pārvadāto pasažieru skaits ir palielinājies vienīgi lidostā "Rīga" (par 9,5%) un ar vilcieniem (pieaugums 2,6%). Ar prāmjiem Latvijas ostās iebrauca un izbrauca par 0,6% mazāk cilvēku nekā pērn pusgada laikā, bet ar kruīza kuģiem kritums bija 0,4%. Ar tramvajiem pusgadā braukuši par 3,3% mazāk cilvēku.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem