USD 0.91 btc 8303.53
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.91 btc 8303.53
Uzņēmēji 29. Jūlijs

Latvija ir "ātrumlaivu valsts"

Forbes

Latvijas Izdevums

Latvija ir "ātrumlaivu valsts" - ja lielas kompānijas grib veidot inovatīvus produktus, mūsu valsts var piedāvāt lieliskus partnerus, sacīja Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš, sniedzot interviju Forbes Media galvenajam redaktoram Stīvam Forbsam.

Premjers vizītes laikā ASV sniedza interviju Stīvam Forbsam viņa iknedēļas podkāstā What's Ahead. Sarunā tika apspriesti dažādi jautājumi – gan par Kariņa pieredzi, ņemot vērā, ka viņš dzimis ASV, bet tad pārcēlies uz dzīvi Latvijā, gan par politiku un ekonomiku.

Latvijas valdības vadītājs stāstīja arī par finanšu sektora “kapitālo remontu”. Pašlaik tiek meklēts banku uzraudzības iestādes vadītājs, un mudināja pieteikties spēcīgus pretendentus. Lai arī priekšrocības būs kandidātiem, kuri pārzina Latviju, konkurss ir starptautisks, uzsvēra premjers. Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja amatu var pieteikties līdz 12. augustam.

Intervijā tika pārrunāta arī Tieslietu ministrijas iecere izveidot specializētu tiesu finanšu un ekonomisko noziegumu  lietu izskatīšanai. “Manuprāt, tā ir pareiza ideja,” atzina Kariņš. Šādas tiesas izveide būtu nopietns signāls: “Ja jums ir netīra nauda un jūs domājat par tās atmazgāšanu Eiropas banku sistēmā, nenāciet uz mūsu valsti, jo jums nekas neizdosies.”

Ministru prezidents arī sacīja, ka viens no vizītes mērķiem ASV saistīts ar investīciju veicināšanu. Viņš salīdzināja lielus uzņēmumus ar tankkuģiem, bet mazus ar ātrumlaivām. Tankkuģiem ir nepieciešams laiks, lai mainītu kursu, bet mazā ātrumlaivā ir viens cilvēks, kurš var pagriezt stūri pa kreisi, un laiva uzreiz arī dosies šajā virzienā un varēs pat apbraukt kādu riņķi apkārt tankkuģim. Latvija ir ātrumlaivu valsts – ja lielas kompānijas grib veidot inovatīvus produktus, mēs varam piedāvāt lieliskus partnerus, uzsvēra premjers.

Premjerministrs vizītē ASV bija no 9. līdz 15. jūlijam. Vizītes noslēgumā Kariņš paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem akcentēja, ka abu valstu attiecības turpina attīstību pozitīvā virzienā. Viņš saņēmis apliecinājumus, ka ASV arī turpmāk sniegs atbalstu Latvijas drošībai un ka ASV uzņēmēji atzinīgi novērtē Latvijas progresu, domājot par jaunām investīciju iespējām mūsu valstī.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem