USD 0.84 btc 9228.86
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9228.86
Uzņēmēji 13. Februāris

Latvijas fiziķu radītais jaunuzņēmums “Cenos” iekļuvis ASV akceleratorā “500 Startups”

Forbes

Latvijas Izdevums

Pasaulē vadošais ASV akcelerators ​“500 Startups” uzņēmis latviešu fiziķu radīto jaunuzņēmumu ​“Cenos”​, kura 3D datorsimulāciju programmatūra “Cenos Platform” ​palīdz ražošanas uzņēmumiem samazināt līdz pat 80% laika tēriņus industriālo produktu izstrādē, informēja uzņēmumā.

Ar šo investīciju, “Cenos” ir noslēdzis savu pirmssēklas investīciju raundu, piesaistot kopumā 362 000 eiro uzņēmuma attīstībai.

“Cenos” ir trešais Latvijas jaunuzņēmums, kurš ir iekļuvis pasaules vadošajā akseleratorā “500 Startups”, sekojot “Printify” un “Funderful”.

Atšķirībā no priekštečiem, “Cenos” ir pirmais jaunuzņēmums, kurš, piesaistot investīcijas no ASV fonda, ir saglabājis sava uzņēmuma reģistrāciju Latvijā, radot jaunu precedentu un stiprinot Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēmu.

Piesaistot investīcijas no ASV akseleratora, “Cenos” ir noslēdzis pirmssēklas investīciju raundu, kopā iegūstot 362 000 eiro uzņēmuma attīstībai. Starp jaunuzņēmuma investoriem ir arī Baltijas un Austrumeiropas vadošais pirmssēklas akselerators un fonds “Startup Wise Guys”, kā arī eņģeļinvestori no ASV, Norvēģijas un visām trim Baltijas valstīm. Starp “Cenos” investoriem ir arī bijušie inženieri, kuri ieņēmuši vadošos amatus tādos starptautiskajos uzņēmumos kā “Ford”, “Gillette” un “Kongsberg”.

“​Mūsu komandā strādā 10 cilvēki – fiziķi, inženieri, programmētāji un pārdevēji. Mūsu klienti ir Vācijā, Polijā, Kanādā, ASV, Meksikā un Brazīlijā. Pagājušajā gadā mūsu apgrozījums pārsniedza 100 tūkstoši eiro, izaugot vairāk nekā 5 reizes,” norādīja “Cenos” ​līdzdibinātājs un vadītājs Mihails Ščepanskis​.

“Arī šogad mēs plānojam palielināt apgrozījumu vairākas reizes un piesaistīt sēklas investīcijas turpmākai izaugsmei. Iekļūšana akseleratorā ir arī apstiprinājums, ka mūsu darbs interesē agrās fāzes investoriem no ASV, kas atzinuši mūsu tehnoloģiju un komandas augsto kompetences līmeni,” turpināja Ščepanskis

“Cenos” 2017. gadā dibināja 3 Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes absolventi” fizikas un matemātikas doktori Mihails Ščepanskis, Raimonds Viļums un Vadims Geža.

“Cenos” ir inženiermodelēšanas platforma, kurā apvienoti dažādi atvērtā koda rīki. “Cenos” ir digitāls risinājums inženieriem jaunu produktu izstrādei un to virtuālai testēšanai. Tas palīdz uzņēmumiem ietaupīt laiku un samazināt izmaksas, aizvietojot fizisko prototipēšanu un laboratorijas testus ar datorsimulāciju. Savukārt ražotājiem tā ir iespēja izmantot mūsdienīgu digitālu pieeju jaunu industriālo iekārtu un citu tehnoloģisko risinājumu izstrādē.

Jau ziņots, ka pērn “Forbes” Latvijas izdevums “Cenos” iekļāva “Daudzsološāko zinātnes jaunuzņēmumu TOP15.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem