USD 0.85 btc 11260.83
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 11260.83
Uzņēmēji 20. Marts

LTRK aicina noteikt atbalsta pasākumus uzņēmumiem neatkarīgi no nozares

Forbes

Latvijas Izdevums

Lai nodrošinātu pēc iespējas vairāk uzņēmumu, kuri pārdzīvos šo krīzi, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina nodrošināt atbalsta pasākumus uzņēmumiem neatkarīgi no nozares, kuru tie pārstāv.  

LTRK, izskatot likumprojektu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, konceptuāli atbalsta šāda likuma pieņemšanu. Taču organizācijas ieskatā atbalsta rīki jānodrošina neatkarīgi no nozares.

Kā skaidroja LTRK, pandēmijas radītā krīze ekonomikā tūdaļ skars gandrīz visas nozares, nešķirojot uzņēmumus. Tāpat organizācijā vērš uzmanību, ka uzņēmumiem situācija atšķiras arī vienas nozares ietvaros.

LTRK uzsvēra, ka atbalsta rīkiem jāmotivē uzņēmumus turpināt darbību. Atbalsta rīkiem jāstimulē uzņēmumus neatbrīvot darbiniekus un meklēt iespējas turpināt darbību kaut mazākā apjomā vai pārprofilējoties. LTRK rosina noteikt, ka neatkarīgi no nozares valsts sedz valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) par darbinieku Ministru kabineta noteiktas summas apmērā.

Tāpat ir jānodrošina valdības fleksibilitāte krīzes vadībā. Likumā nepieciešams nodrošināt Ministru kabinetam tiesības operatīvi lemt par: atbalsta veidiem, kritērijiem, atbalsta laiku un apjomu; publiskajiem iepirkumiem, nodrošinot pandēmijas mazināšanai nepieciešamo infrastruktūru, preces un pakalpojumus.

 “LTRK ieskatā, lai pēc krīzes Latvijas tautsaimniecības rādītāji uzlabotos pēc iespējas straujāk,  pats galvenais šobrīd ir saglabāt uzņēmumus, nodrošināt tiem apgrozāmos līdzekļus, tāpēc nav atbalstāma konkrētu nozaru noteikšana valsts atbalsta saņemšanai uzņēmumiem. Problēmas ir visu nozaru uzņēmumiem un būs grūti nošķirt, kurām nozarēm palīdzība nepieciešama vairāk, kurām mazāk,” norādīja Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs.  

Ziņots, ka ceturtdien, 19. martā, Ministru kabinets apstiprināja Finanšu ministrijas sagatavotu speciālu terminētu likumprojektu par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību.

Procesu vadītāja Tiesnese un advokāte Laura Keršule kādreiz vadīja procesus Rīgas Centra rajona tiesā. Tagad viņa vada pavisam citus procesus.

Spēcīgs sakodiens Gada laikā Chisell ir pārdevis vairāk nekā 25 tūkstošus žokļa līnijas trenažieru. Apgrozījums jau pārsniedz miljonu, bet naudas plūsma joprojām tiek plānota Excel.

Vismaz pa paciņai uz katru valsti pasaulē Produkti no Printful septiņām ražotnēm Eiropā, ASV, Meksikā un Kanādā sasnieguši visas pasaules valstis

Ideālā kombinācija Georgijs Jevsikovs un vēl simts cilvēku komanda netālu no Rēzeknes iegūst dolomītu, attīsta akvakultūru, zivju pārstrādi un tūrismu.

Oranžā pasaule Eduards Vilks un Elīna Cēsiniece netālu no Jelgavas audzē smiltsērkšķus. No 200 kilogramiem ogu var iegūt tikai vienu litru eļļas. Kur te ir bizness?

Baltais Zvirbulis Piecu gadu laikā graudu tirdzniecības platforma agroplatforma.lv grib iekosties Eiropas tirgus pīrāgā

Cīņā pret birokrātiju Vorens Meijers ir pārliecināts, ka viņa lielākais šķērslis ir valdības juristi

Āzijas noskaņas Kur paēst šitaki sēņu zupu, klāt piekožot sēņu maizi ar sēņu sviestu un uzdzerot 40 grādu stipru sēņu uzlējumu?

Jaunpienācējs Dižozola apgrozījums pēdējo piecu gadu laikā ir pieaudzis vairāk nekā 20 reižu, sasniedzot 35 miljonus eiro

Saldā dzīve Meduspils ir lielākais medus ražotājs, kas neiepērk medu no citiem biškopjiem, taču pašu saražotais apjoms ir gana liels, lai nodrošinātu pastāvīgu sortimentu lielākajos veikalos.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem