USD 0.90 btc 8542.81
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8542.81
Uzņēmēji 13. Janvāris

LTRK gatavo savu piedāvājumu mikrouzņēmumu transformācijai

Forbes

Latvijas Izdevums

Uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) u gatavo savu piedāvājumu mikrouzņēmumu transformācijai, informēja kamerā.

Kā norādīja biedrībā, LTRK padome vienojusies par pamatprincipiem nodokļu sistēmas evolūcijai. Uzņēmēju biedrības pārstāvju ieskatā nav nepieciešams veikt nodokļu politikas reformu, bet jāsaglabā labākais un jālabo kļūdainais.

LTRK padomes locekļi ir vienisprātis, ka pirms nodokļu sistēmas evolūcijas uzsākšanas, vispirms jānosaka tās rezultātā sasniedzamie mērķi.

Ir būtiski radīt konkurētspējīgākos priekšnoteikumus uzņēmējdarbības veikšanai Baltijas valstu reģionā, nodrošinot pievilcīgāko darbaspēka izmaksu apjomu visos algu segmentos, monitorējot un pastāvīgi analizējot pārējos uzņēmējdarbības vidi ietekmējošos nodokļus, vienlaikus nodrošinot nodokļu sistēmas ilgtspēju un stabilitāti.

Biedrības ieskatā būtiski arī nodokļu sistēmas evolūcijas ietvaros meklēt veidus, kā nodokļu nomaksu padarīt pēc iespējas vienkāršāk administrējamu. Tāpat arī svarīgi rūpēties par to, lai nodokļu ieņēmumi tiktu izlietoti efektīvi, veicinot izpratni par to, kādēļ nodokļi ir jāmaksā, kāds ir katra personīgais un sabiedrības kopējais labums.

“Mēs uzskatām, ka nodokļu likmju palielināšana nevairos ieņēmumus valsts budžetā un galvenajam fokusam ir jābūt uz nodokļu maksātāju skaita pieaugumu un tautsaimniecības izaugsmes veicināšanu,” uzsvēra LTRK prezidents Aigars Rostovskis, “ja mēs spēsim būt produktīvāki, efektīvāki un eksportspējīgāki, varēsim samaksāt labākas algas un tādējādi arī valsts budžets caur nodokļiem iegūs vairāk.”

Pārrunājot atsevišķus nodokļu blokus, LTRK padomes locekļi vienojās, ka nodokļu politikas evolūcijas rezultātā Latvijā ir jāpanāk konkurētspējīgākās darbaspēka izmaksas Baltijas valstīs, jānodrošina uzņēmumu ienākuma nodokļa reformas izvērtējums ilgtermiņā. Tāpat, nemainot iepriekš uzsākto politiku, jāveic pastāvīgs nodokļu politikas konkurētspējas monitorings konkrētu nozaru nodokļu jomā, kā arī vēl aizvien jāsekmē ēnu ekonomikas mazināšanās, sevišķi radot risinājumus PVN shēmu un aplokšņu algu mazināšanai.

Tāpat LTRK padomes locekļi uzskata, ka ir nepieciešams izstrādāt efektīvu, ilgtspējīgu un viegli administrējamu mazā biznesa nodokļu regulējumu, saglabājot iespēju legāli strādāt arī mazajiem komersantiem.

“Mēs uzskatām, ka ir jābūt dažādām uzņēmējdarbības formām, atļaujot arī maziem uzņēmējiem strādāt un realizēties, tāpēc pašreiz gatavojam savu piedāvājumu mikrouzņēmumu transformācijai jeb tālākai evolūcijai,” informēja Rostovskis.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem