USD 0.90 btc 8343.41
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8343.41
Uzņēmēji 24. Februāris

“Oaklins” paplašina finansējuma piesaistes pakalpojumu iespējas Latvijā

Forbes

Latvijas Izdevums

Ņemot vērā arvien augošo pieprasījumu pēc izaugsmes kapitāla piesaistes, “Oaklins” paplašinājis finansējuma piesaistes pakalpojumu sniegšanu Latvijā un virknē citu Eiropas valstu, informēja uzņēmumā.

“Turpinoties ekonomiskajai izaugsmei, arvien vairāk uzņēmumiem Latvijā un Baltijā nepieciešams finansējums turpmākai attīstībai. Tā kā banku kreditēšanas politika pēdējo gadu laikā kļuvusi izteikti piesardzīga, uzņēmumiem ir vērā ņemamas grūtības piesaistīt nepieciešamo finansējumu ar apmierinošiem nosacījumiem. Tas savukārt veicinājis jaunu biznesa kreditēšanas formu jeb alternatīvo aizdevēju attīstību,” skaidrots uzņēmuma paziņojumā.

Uzņēmuma novērojumi liecina, ka alternatīvo finansēšanas veidu un apjomu pieaugums pēdējo gadu laikā būtiski tuvinājis aizņēmumu cenas komercbanku sektora piedāvājumam.

“Būtiska priekšrocība, kāpēc klienti izvēlas fondu aizdevumus, ir tā, ka tie spēj piedāvāt uzņēmuma darbības specifikai un aizdevuma mērķim piemērotu atmaksas grafiku. Tāpat tie ir gatavi ieklausīties biznesa idejā un kopā ar uzņēmumu uzņemties daļu no biznesa riska. Apmaiņā pret to uzņēmumi ir gatavi maksāt nedaudz augstākas procentu likmes. ASV un citur Eiropā fondu aizdevumi ir organiska finanšu tirgus daļa un redzam, ka šobrīd pieaug arī to interese investēt Baltijā. Lielākie ieguvēji no tā ir uzņēmumi ar spilgtām, racionāli pamatotām un dzīvotspējīgām biznesa idejām,” uzsvēra “Oaklins” partnere Latvijā un “Oaklins” globālās izpildkomitejas pārstāve Valērija Lieģe.

Līdzšinējā darbā Latvijā “Oaklins” jau nodrošinājis kapitāla piesaisti uzņēmumam “Sakret” tā saistību refinansēšanai. Refinansēšanas procesa laikā “Oaklins” veda sarunas ne vien ar aizdevējiem Latvijā, bet arī ar starptautiskiem aizdevumu fondiem. Tas, kā norādīja uzņēmumā, ļāva paaugstināt konkurenci potenciālo finansētāju starpā, kā rezultātā tie bija gatavi piedāvāt zemākas procentu likmes, kā arī piemērotu atmaksas grafiku un ķīlu struktūras.

“Oaklins” ir vairāk nekā 70 biroju 45 pasaules valstīs.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem