USD 0.84 btc 9951.79
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9951.79
Uzņēmēji 12. Septembris

Plāno pilnveidot valsts atbalstu jaunuzņēmumiem

Forbes

Latvijas Izdevums

Jaunuzņēmumu ekosistēmas tālākai attīstībai un izaugsmei ir svarīgi pilnveidot valsts atbalsta mehānismu, kā arī sekmēt augstskolu un lielo korporāciju iesaisti, uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Pašlaik ir uzsāktas diskusijas ar nozares pārstāvjiem un valsts institūcijām par grozījumu veikšanu Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā, lai paplašinātu valsts atbalsta saņēmēju loku un to pielāgotu nozares starptautiskajai praksei, teikts Ekonomikas ministrijas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Ar grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā plānots paplašināt atbalsta saņēmēju loku, ieviešot draudzīgākus nosacījumus atbalsta saņemšanai. Tāpat plānots veikt izmaiņas atbalsta programmas piešķiršanas kritērijos, pagarinot jaunuzņēmumam tiesības saņemt atbalstu līdz 24 mēnešiem (šobrīd atbalstu var saņemt līdz 12 mēnešiem) un noteikt tiesības atkārtoti pieteikties atbalstam.

“Jaunuzņēmumi attīsta inovācijas, sekmē investīciju piesaisti, veicina Latvijas tautsaimniecības pāreju uz modernu un inovatīvu ekonomiku, jaunu biznesa modeļu veidošanos un talantu attīstību, kā arī stiprina riska kapitāla nozari. Jaunuzņēmumu ekosistēma aug, un strauji pieaug arī nozares pienesums ekonomikai - jaunuzņēmumi rada augstas pievienotās vērtības produktus un pakalpojumus, jaunas, labi apmaksātas darba vietas un piesaista kvalificētu darbaspēku,” akcentē Nemiro.

Latvijas jaunuzņēmumu spēju efektīvi gan eksportēt savus produktus, gan piesaistīt ārvalstu investīcijas apliecina fakts, ka gandrīz 30% no jaunuzņēmumiem ir filiāle vai meitas uzņēmums ārpus Latvijas. “Mēs varam lepoties ar 12 jaunuzņēmumu pārdošanas gadījumiem, kā arī ar 8 uzņēmumiem, kas piedalījušies prestižajās ASV silīcija ielejas akceleratoros,” piebilda ministrs.

Šodien, 12. septembrī, ar plašu pasākumu programmu Rīgā, VEFRESH inovāciju kvartālā, tiek atzīmēta Startup diena - tradicionāls un gaidīts ikgadējs ekosistēmas notikums, kas katru gadu pulcē arvien vairāk dalībnieku. Jaunuzņēmumu diena ir atvērta ekosistēmas iesaistes platforma, lai veicinātu starpnozaru sadarbību un uzsvērtu jaunuzņēmumu pienesumu Latvijas inovāciju attīstībai un ekonomikas vitalitātei.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem