USD 0.92 btc 9037.76
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.92 btc 9037.76
Uzņēmēji 15. Oktobris

Rada īpašu Digitālā brieduma testu uzņēmējiem; pirmie rezultāti – neiepriecinoši

Forbes

Latvijas Izdevums

Projektā “Gudra Latvija” sagatavots Digitālā brieduma tests, kas ļauj uzņēmumu vadītājiem izmērīt sava uzņēmuma digitālās attīstības pakāpi un salīdzināt sevi ar konkurentiem. Pirmie testa rezultāti atklāj neiepriecinošu ainu – tikai 5% uzņēmumu digitālās attīstības pakāpe vērtējama kā augsta.

Arī jaunākajā Eiropas Savienības (ES) Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā Latvija ir starp pēdējām piecām valstīm ES ar vājākajām prasmēm digitālo tehnoloģiju izmantošanā uzņēmējdarbībā. Latvija šajā indeksā ierindojas 24. vietā, Igaunija – 16., Lietuva – 8. vietā.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidenta Signe Bāliņa projekta atklāšanas pasākumā uzsvēra, ka digitālo tehnoloģiju integrācija uzņēmumos atpaliek. Kāpēc uzņēmumiem nepieciešama digitalizācija? “Tas nav tikai tāpēc, ka IT nozare to būtu izdomājusi,” uzsvēra Bāliņa, skaidrojot, ka tehnoloģijas palīdz uzņēmumiem būt efektīvākiem, uzrunāt jaunus klientus un izvērsties jaunos tirgos. Turklāt tām valstīm, kurās ir augsta digitalizācijas pakāpe, ir arī augsta produktivitāte.

Projekta “Gudra Latvija” mērķis ir pārvarēt plaisu starp IKT nozari un Latvijas uzņēmumiem. Lai to izdarītu, jāsāk ar Digitālā brieduma testu. Izpildot to, uzņēmuma vadītājs varēs salīdzināt savu kompāniju ar konkurentiem nozarē un reģionā. Tāpat pēc testa izpildīšanas uzņēmums saņems ieteikumus, kādus digitālos risinājumus ieviest.

“Lursoft” valdes locekle Daiga Kiopa stāstīja, ka tests ir strukturēts vairākos blokos, jautājumu loks ir ļoti plašs – sākot ar darbinieku izglītību, beidzot ar klientu datu pārvaldību. Ikvienam uzņēmējam Latvijā būtu svarīgi šo testu aizpildīt un noskaidrot sava uzņēmuma digitālā brieduma līmeni, uzsvēra Kiopa.

SIA “Elva Baltic” valdes priekšsēdētājs Jānis Dambergs atklāja, ka testu jau izpildījuši 130 uzņēmumi. No tiem 5% ir ierindoti “augstākajā līgā”, 41% “sporta klasē”, 42% “tautas klasē”, bet 12% vēl sēž uz rezervistu soliņa.

Testa rezultāti rāda, ka uzņēmumiem ir kur tiekties. Tikai puse uzņēmumu, kas izpildījuši testu, uzskata, ka digitālās attīstības jomā ir pārāki salīdzinājumā ar saviem konkurentiem. 60% ir vīzija, kādus IT risinājumus vai uzlabojumus tie ieviesīs nākamajos 3–5 gados, bet tikai 15% ir detalizēts plāns, kādi IT risinājumi vai uzlabojumi tiks ieviesti tuvākā gada laikā.

Testu var izpildīt “gudralatvija.lv/”.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem