USD 0.85 btc 11823.98
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 11823.98
Vide 28. Oktobris

“Civinity” aicina atkritumu apsaimniekošanā Rīgā paredzēt iedzīvotājiem izdevīgākus nosacījumus

Forbes

Latvijas Izdevums

Nekustāmo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupa “Civinity” aicina Rīgas domi jauno iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu veidot tā, lai turpmākie nosacījumi atkritumu izvešanās iedzīvotājiem būtu izdevīgāki, vai vismaz ne sliktāki par jau esošajiem, norādīja “Civinity” pārstāve Jolanta Venskute.

Kā uzsvēra uzņēmumā, jaunā kārtība nedrīkstētu būt ne dārgāka, ne arī neērtāka kā līdz šim. Tāpat “Civinity” aicina rūpīgi izvērtēt papildpakalpojumus atkritumu izvešanā, kā, piemēram, koka lapu izvešanu.

“Civinity” uzskata, ka papildu atkritumu šķirošanas iespējām jābūt bez maksas, kā tas ir bijis līdz šim. Tāpat būtiski ir paredzēt tādus pakalpojumus kā lielgabarīta atkritumu izvešana par saprātīgu maksa un sezonālu atkritumu savākšanu.

Uzņēmums aicina Rīgas domi nodrošināt lapu un zaru savākšanu bezmaksas ne tikai privātmāju rajonos, bet visā pilsētā. “Civinity” ieskatā līdzšinējā prakse ir negodīga pret daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem.

“Civinity” grupa ir starptautisks uzņēmums, kas pakalpojumus nekustamo objektu pārvaldības, uzturēšanas un apsaimniekošanas jomā Lietuvā un Latvijā. “civinity” grupa Latvijā pārvalda namu apsaimniekošanas, administrēšanas un uzturēšanas uzņēmumus Rīgā un Jūrmalā - AS “Hausmaster”, SIA “CS Komercserviss”, SIA “Jūrmalas Namsaimnieks”, SIA “VBS Serviss”, SIA “Labo Namu Aģentūra”, SIA “Homemaster” un uzkopšanas servisa uzņēmumu SIA “ALG Cleaning”.

Ziņots, ka  7. oktobrī Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) paziņoja, ka divu nedēļu laikā tiks izsludināts jauns iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, pakalpojuma nodrošināšanu paredzot uz septiņiem gadiem. 

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam tika uzdots divu nedēļu laikā sagatavot dokumentāciju, lai varētu izsludināt iepirkuma procedūru, kurā izvēlēsies jaunus sadzīves atkritumu sniegšanas pakalpojuma sniedzējus, taču tas vēl nav izdarīts. 

Tāpat ziņots, ka Administratīvā apgabaltiesa 1.oktobrī nolēma noraidīt Rīgas pilsētas pašvaldības pieteikumu, kurā lūgts atcelt Konkurences padomes lēmumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu atkritumu apsaimniekošanas tirgū. 

Ziņots, ka 9. septembrī KP pieņēma pagaidu noregulējumu, kas paredz Rīgas domai un SIA “Getliņi EKO” vairākus pienākumus. Tostarp nekavējoties apturēt Rīgas domes, “Getliņi EKO” un AS “Tīrīga” koncesijas līguma izpildi.

Pagaidu noregulējums nosaka tiesības turpināt sniegt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus tiem tirgus dalībniekiem, kas to darīja līdz koncesijas līguma noslēgšanai, savukārt patērētājiem - izvēlēties kādu no pieejamajiem atkritumu apsaimniekotājiem.

Saskaņā ar pagaidu noregulējumu Rīgas domei un SIA “Getliņi EKO” ir uzlikts pienākums līdz 12. novembrim iesniegt KP plānu, kā galvaspilsētā tiks nodrošināta konkurences noteikumu ievērošana nešķiroto un dalīto sadzīves atkritumu savākšanas un pārvadāšanas tirgū.

Vēstīts, ka ar “Tīrīga” līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā bija paredzēts slēgt uz 20 gadiem. “Tīrīga” tika izveidota, lai publiskās-privātās partnerības (PPP) ietvaros Rīgā veiktu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizāciju.

“Tīrīga” publiskais partneris ir “Getliņi EKO”, savukārt privātais partneris ir “CREB Rīga”, ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji – “Clean R” un “Eco Baltia vide”.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem