USD 0.90 btc 8343.41
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8343.41
Vide 03. Februāris

Aicina samazināt plastmasas pudeļu patēriņu un dzert krāna ūdeni

Forbes

Latvijas Izdevums

Lai aicinātu sabiedrību mainīt savus ikdienas paradumus un aizdomāties par cilvēka rīcības sekām, pārmērīgi patērējot dzērienu plastmasas pudeles, SIA “Zaļā josta” uzsākusi sociālu kampaņu “Man pašam savs”, informēja uzņēmumā.

Kampaņas ietvaros norisinās sabiedrības izglītošana par plastmasas pudeļu pārmērīga patēriņa nelabvēlīgo ietekmi uz vidi, kā arī “Zaļā josta” aicina iedzīvotājus atbalstīt apņemšanos plastmasas pudeles aizstāt ar videi draudzīgām, daudzkārt uzpildāmām pudelēm, daloties ar savu pieredzi tīmeklī, lietojot tēmturi “#SavaPudele”.

Kampaņas ietvaros izvietoti sociāli plakāti ar aicinājumu aizdomāties par saviem ikdienas paradumiem, samazinot plastmasas pudeļu lietošanu. Kā liecina sabiedrības aptauju dati, katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ikdienā dzer pudelēs pildīto ūdeni. Tas atstāj ietekmi uz vidi un maciņu.

Veselības inspekcijas pārbaužu rezultāti gan liecina, ka krāna dzeramā ūdens kvalitāte ir laba. Kā apliecina “Rīgas Ūdens” regulāri veiktie pētījumi, dzeramais ūdens Rīgā atbilst visiem veselības un higiēnas standartiem. Līdz ar to, savā pudelē iedzīvotāji var droši uzpildīt arī krāna ūdeni.

“Krāna ūdens pietiekami ir uzraudzīts un ir drošs. Un, salīdzinot ar krāna ūdeni, fasētā ūdens mikrobioloģiskie rādītāji varētu būt pat sliktāki. Un, ja fasētais ūdens ilgi ir stāvējis, tad šie mikrobi pat var tur savairoties. Tas, protams, neapdraud veselību, bet, salīdzinot ar krāna ūdeni, sanāk, ka krāna ūdens ir kvalitatīvāks šādā gadījumā,” skaidroja Veselības inspekcijas pārstāvis Normunds Kadiķis. Tādējādi tiek ne tikai taupīti resursi, bet arī ievērojami mazināts plastmasas vienreizlietojamo ūdens pudeļu patēriņš un nonākšana atkritumos.

“Maksimāli ir jāsamazina vienreizlietojamās plastmasas lietošana ikdienā un jālieto lietas atkārtoti. Visam dzīvē jābūt ar mēru un jārīkojas tā, lai tas atstāj minimālas sekas uz vidi,” pauda SIA “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

Kā vēsta “EarthDay.org”, pasaulē ik gadu tirdzniecībā nonāk apmēram 460 miljardi ūdens plastmasas pudeļu.

Kā atgādināja uzņēmumā, sākot ar 2021. gada 1. janvāri stāsies spēkā Eiropas Savienības (ES) Padomes aizliegums plastmasas šķīvju, ēdamrīku, salmiņu, vates kociņu vai balonu kātiņu tirdzniecībai un ievērojami tiks palielināts plastmasas pudeļu pārstrādes apjoms. Līdz 2030. gadam visiem plastmasas iepakojumiem, kas ražoti ES, jābūt pārstrādājamiem.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem