USD 0.84 btc 9265.46
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9265.46
Vide 17. Septembris

Atbalstu negūst ideja veidot paplašinātu iepakojuma depozīta sistēmu

Forbes

Latvijas Izdevums

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien sāka gatavot ieceri par dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu izskatīšanai parlamentā trešajā lasījumā.

Kopumā uz trešo lasījumu iesniegti vairāk par 80 priekšlikumiem. Komisija šodien diskusijas sāka ar jautājumu par to, vai nepieciešams paplašināt depozīta sistēmu, attiecinot to ne tikai uz dzērienu iepakojumiem, bet arī cita veida iepakojumiem. Komisijas vairākums pēc ilgākām debatēm šo ierosinājumu neatbalstīja.

Vairāki parlamentārieši arī mudināja šo sarunu neievilkt, jo citādi pie šīs ieceres “iesprūdīsim vēl uz 19 gadiem”. Tomēr šodien komisija darbu pie likumprojekta un turpinās diskusijas rīt, 17.septembrī.

Likumprojekts paredz, ka patērētājs, pērkot preci depozīta iepakojumā, samaksās preces cenu un depozīta maksu, kas atsevišķi norādīta cenu zīmē. Savukārt iepakojuma pieņēmējs depozīta maksu patērētājam atmaksās vai izsniegs čeku, kurā norādīta atprečotā summa. Čeku varēs izmantot kā maksāšanas līdzekli, iegādājoties preces tirdzniecības vietā, kurā gala lietotājam realizē dzērienus depozīta iepakojumā.

Plānots, ka pārdevējiem tirdzniecības vietās būs jāpieņem visi dzērienu depozīta iepakojuma veidi vai jānodrošina to pieņemšana citā tirdzniecības vietā, šķiroto atkritumu savākšanas laukumā vai iepakojuma pieņemšanas punktā. Informācija par tuvāko depozīta iepakojuma pieņemšanas vietu būs jāizvieto redzamā vietā.

Likuma grozījumi paredz, ka tirgotājiem saņemtais iepakojums būs jānodod depozīta sistēmas operatoram. Gadījumā, ja operators depozīta sistēmas darbības laikā no tās iegūs peļņu, šī peļņa būs jāiegulda depozīta sistēmas attīstības un darbības efektivitātes nodrošināšanai. Tas būs jādara saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar Valsts vides dienestu.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem