USD 0.84 btc 9228.86
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9228.86
Vide 16. Novembris

E-adreses sistēmā nosūtītais ziņojumu skaits ļāvis ietaupīt vairāk nekā pusmiljonu papīra lapu

Forbes

Latvijas Izdevums

Kopš e-adreses darbības sākuma 2018. gada jūnijā līdz šā gada novembrim nosūtīto un saņemto ziņojumu skaits pārsniedzis pusmiljonu, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Kopš pērnā gada jūnija visas valsts iestādes savstarpējai saziņai izmanto vienoto digitālo pastkastīti jeb e-adresi. 2018. gada rudenī e-adresi sāka izmantot arī pašvaldības, bet no šā gada 1. janvāra savu e-adresi var izveidot ikviens interesents.

E-adreses izmantošana būtiski pieaugusi šā gada 3. ceturksnī, liecina Valsts reģionālās attīstības aģentūras apkopotā informācija.

Pieņemot, ka katrs elektroniski nosūtītais ziņojums ir viena standarta A4 papīra lapa, tad kopš e-adreses darbības sākuma būtu iztērētas 1224 pakas biroja papīra. Vienas biroja papīra pakas augstums ir apmēram 5 centimetri. Ja visas “iztērētās” pakas saliktu vienu uz otras, papīra tornis sniegtos 61,2 metru augstumā.

Kā jau ziņots iepriekš, lai pagarinātu termiņu, kurā noteiktām grupām e-adreses lietošana kļūtu obligāta, pašlaik Saeimā izskatīšanai iesniegti grozījumi Oficiālās elektroniskās adreses likumā.

Plānots, ka uzņēmējiem e-adreses obligāta lietošana būs no 2023. gada 1. janvāra, bet iedzīvotājiem e-adreses lietošana arvien būs brīvprātīga.

Tāpat plānots papildināt e-adreses funkcionalitāti, dodot iespēju e-adresi izveidot arī tiem uzņēmumiem, kuru īpašnieki vai vadītāji ir ārvalstnieki. Pašlaik tas nav iespējams, ja ārvalstu pilsoņiem nav Latvijas izsniegta personas koda un personas apliecības.

Tāpat tiek plānots paplašināt e-adreses izveidošanai nepieciešamo autentifikācijas rīku klāstu. Grozījumos paredzētā autentifikācija ar internetbanku risinājumiem būtiski palielinātu pakalpojuma pieejamību un brīvprātīgo lietotāju loku, paredz VARAM.

Pašlaik e-adresi lieto visas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī e-adresi izveidojušas un lieto vairāk nekā 5500 personas.

Savu e-adresi vari izveidot portālā “Latvija.lv”, izmantojot personas apliecību (eID karte), mobilo lietotni “eParaksts mobile” vai “eParaksts” karti juridiskām personām.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem