USD 0.84 btc 9274.45
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9274.45
Vide 29. Oktobris

Klimata hakatonā laurus plūc ideja par tūristu plūsmas modelēšanu vides vērtību saglabāšanai

Forbes

Latvijas Izdevums

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas un sadarbības partneru rīkotā klimata hakatonā “Climathon 2019” uzvarējis datu vākšanas un modelēšanas rīks, kas pašvaldībām, to organizācijām un uzņēmumiem palīdzēs prognozēt un vadīt tūristu plūsmu, tā mazinot slodzi uz vidi un ekosistēmu, informēja RTU.

Savukārt pilsētu viesiem rīks dos iespēju apmeklēt pat populārākos tūrisma apskates objektus, izvairoties no cilvēku pūļiem.

Risinājumu 24 stundu laikā izstrādāja karšu izdevniecības “Jāņu sēta” komanda - Dāvis Valters Immurs, kurš plūca laurus arī pērn “Copernicus Hackathon & Climathon Riga 2018”, Reinis Studens un Marika Kacare.

Uzvara hakatonā komandai paver plašākas iespējas ideju attīstīt tālāk - to nodrošina ceļazīme uz starptautisku pasākumu “Match Up - XR Event” Somijā, kur varēs savu ideju prezentēt globālai auditorijai un veidot kontaktus, un iespēja piedalīties starptautiskā konkursā “Climathon Global Award”. Konkursā ik gadu par naudas balvu 10 000 eiro apmērā cīnās klimata inovācijas no visas pasaules.

Žūrijas novērtējumu un Vides risinājumu institūta balvu saņēma ideja par dronu - laivu, kas ļautu veiksmīgāk cīnīties ar malu zvejniekiem, bet Cēsu koprades mājas “Skola6” balvu un ieejas biļetes uz konferenci “TechChill 2020” - ideja par atbildīgu tūrismu, kas popularizē bezatkritumu dzīvesveidu un atbalsta vietējo biznesu.

Abās komandās veiksmīgi startēja RTU studenti. Ar koprades mājas “Skola6” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras inkubatora balvu kā perspektīvs tika novērtēts arī viedās biškopības risinājums, kas vienlaikus izmantojams sabiedrības paradumu maiņai un izglītošanai.

24 stundu hakatons “Climathon 2019” ir starptautiska iniciatīva, kas vienlaikus notiek vairāk nekā 100 pasaules pilsētās, radot risinājumus klimata pārmaiņu izraisītām problēmām. Hakatona dalībniekiem bija definēti divi tematiskie virzieni – “Ekosistēmu pakalpojumi un tūrisms” un “Klimats”.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem