USD 0.85 btc 9132.83
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 9132.83
Vide 21. Janvāris

Latvijas arhitekti pievienojas klimata kustībai “Architects Declare”

Forbes

Latvijas Izdevums

Latvija kā pirmā no Baltijas valstīm pievienojās klimata kustībai “Architects Declars”, piedaloties sešiem arhitektu birojiem – “Arche” , “Gaiss”, “Arhitekts Krauklis”, “Made arhitekti”, “Nomad architects” un “Vincents”, informēja arhitekte Linda Krūmiņa.

Kustība aizsākās 2019. gada maijā Lielbritānijā, arhitektiem definējot 11 darbības principus, kurus dalībnieki apņemas īstenot savā praksē, lai samazinātu būvniecības kaitīgo ietekmi uz vidi.

Cilvēces saimnieciskās darbības iespaidā arvien straujāk samazinās pasaules bioloģiskā daudzveidība, bet ierastos dzīves apstākļus apdraud klimata pārmaiņas, kļūstot par mūsu laika nopietnāko problēmu. Ēku būvniecība un uzturēšana rada gandrīz 40% cilvēces oglekļa dioksīda (CO2) izmešu un cita piesārņojuma. Arhitektiem var būt liela loma šī piesārņojuma novēršanā.

Jau šobrīd ir pieejamas zināšanas un tehnoloģijas, lai uzsāktu ierastās prakses pārveidi, taču pietrūkst kopīgas gribas. Atzīstot to, mēs ievirzīsim mūsu biroju darbību, lai radītu arhitektūru un plānotu pilsētas ar labvēlīgāku iespaidu uz apkārtējo vidi.

Starptautiskā deklarācija paredz vairot arhitektu klientu un piegādātāju izpratni par klimata un bioloģiskās daudzveidības ārkārtas stāvokli un nepieciešamību rīkoties, vērtējot visas jaunās būvniecības ieceres no izmešu, atkritumu un enerģijas taupības principu viedokļa, kā arī iedrošinot klientus īstenot šādu pieeju. Arhitekti apņemas samazināt izšķērdīgu resursu lietojumu arhitektūrā un pilsētplānošanā gan kopumā, gan detaļās, paātrinot pāreju uz zemas oglekļa ietilpības materiālu lietošanu visā mūsu darbā.

Šobrīd kustībai pievienojušies vairāk nekā 3700 nozares profesionāļu biroju no 18 valstīm.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem