USD 0.84 btc 9228.86
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9228.86
Vide 08. Janvāris

“Mars” piesaka cīņu pret klimata pārmaiņām

Forbes

Latvijas Izdevums

Kompānija “Mars” tostarp “Mars Latvia”, ir paziņojusi par savu mērķi izvērst aktivitātes cīņā pret klimata pārmaiņām, uzsākot jaunu iniciatīvu “#PledgeForPlanet”, informēja uzņēmumā. 

Šī iniciatīva ir nākamais kompānijas solis pēc 1 miljarda dolāru (vairāk nekā 900 miljonu eiro) investīcijām ilgtspējas plānā “Sustainable in a Generation” un paziņojuma par apņemšanos arī turpmāk samazināt siltumnīcas efektu veidojošas gāzu emisijas, ko rada uzņēmuma tiešās darbības.

Jaunā iniciatīva izvirza priekšplānā uzņēmumu, valdību un pasaules iedzīvotāju kopējo atbildību par klimata pārmaiņām. Tās mērķis ir paātrināt progresu cīņā pret dažādiem globāliem draudiem, raugoties arī ārpus uzņēmuma tiešajām darbībām un fokusējoties uz procesiem tā paplašinātajā piegādes ķēdē.

“Mars” tirgus direktors Baltijas valstīs Andreass Olsons skaidroja, ka uzņēmuma apņemšanās ir daļa no “Mars” jau ilgstoši veiktajām aktivitātēm, kas pirmo reizi tika izziņotas pirms desmit gadiem – sasniegt 100% atjaunojamās enerģijas izmantošanu kompānijas darbībā līdz 2040. gadam.

“Mars” vairāk nekā pusi elektroenerģijas iegūst, izmantojot atjaunojamos resursus, bet tādās valstīs kā ASV, Lielbritānija, Meksika un drīz arī Austrālija atjaunojamā elektroenerģija uzņēmuma procesos tiek izmantota jau 100%.

“Mars” plāns ietver arī centienus samazināt kopējo siltumnīcas efekta gāzu emisiju apjomu visā uzņēmuma procesu ķēdē par 27%  līdz 2025. gadam un par 67% līdz 2050. gadam.

Tāpat, vēl viens no “Mars” mērķiem ir par 25% samazināt neapstrādātas plastmasas izmantošanu uzņēmuma rūpnīcās visā pasaulē, lai līdz 2025. gadam 100% no visiem kompānijas saražotajiem plastmasas iepakojumiem būtu atkārtoti izmantojami, pārstrādājami vai kompostējami. Kompānija arī vēlas, lai līdz šim pašam gadam iepakojumu ražošanā vidēji 30% no izmantotās plastmasas būtu otrreiz pārstrādāta.

“Mars” aicina visus uzņēmuma piegādātājus iesaistīties, lai sasniegtu līdzvērtīgus mērķus, piemēram, piesakoties “The Climate Group” iniciatīvā “RE100” un iekļaujot atjaunojamo enerģiju biznesa tiešās darbības nākotnes plānu centrā. Piemēram, “Mars” kakao un palmu eļļas piegādātājs “Olam” jau ir pievienojies.

Iniciatīvas “#PledgeForPlanet” ietvaros “Mars” aicinās paātrināt darbības, kas vērstas pret klimata pārmaiņām, ne tikai uzņēmējdarbības ietvaros, bet arī mobilizējot savus darbiniekus, piegādātājus un iedzīvotājus visā pasaulē apņemties aizsargāt planētu un pievērsties klimata pārmaiņu cēloņu novēršanai.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem