USD 0.84 btc 9962.29
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9962.29
Vide 30. Oktobris

Pašmāju uzņēmums investē 500 000 eiro platformas cīņai ar klimata pārmaiņām izstrādē

Forbes

Latvijas Izdevums

Jaunizveidots pašmāju uzņēmums SIA “Not Hot Environmental Solutions” investējis 500 000 eiro mobilās lietotnes un kalkulatora izstrādē cīņai ar klimata pārmaiņām, informēja uzņēmumā.

Jaunais uzņēmums piedāvā pakalpojumu, kas ikvienam – kā privātpersonai, tā uzņēmumam – ļauj pievērsties oglekļa dioksīda (CO2) neitrālam dzīvesveidam, šādi iesaistoties cīņā pret klimata pārmaiņām.

Pakalpojums paredz iespēju tiešsaistē “nothot.org” vai mobilajā lietotnē ar īpašu kalkulatoru aprēķināt personas vai uzņēmuma radīto negatīvo ietekmi uz vidi un to likvidēt, par noteiktu samaksu iestādot attiecīgu skaitu koku.

Pakalpojuma izstrādē piecu gadu laikā ieguldīti ap 500 000 eiro, kas izlietoti mājaslapas, mobilās lietotnes un kalkulatora mehānisma izveidē.

Dibinot uzņēmumu, iegādāta arī mežsaimniecībai piemērota zeme vairāk nekā 300 hektāru apjomā, kur turpmāk tiks veidotas jaunaudzes.

Uzņēmuma idejas autori ir uzņēmējs un vides eksperts Māris Simanovičs un vācu uzņēmējs ar pieredzi mežsaimniecībā Maikls Brokmans.

Strādājot pie platformas, notikusi sadarbība ar Latvijas Valsts Mežzinātnes institūtu “Silava”, izstrādājot optimālu zemes apstādīšanas modeli un izkalkulējot CO2 piesaisti bērzu audzēm to dzīves cikla laikā.

Lai varētu novērtēt personas vai uzņēmuma darbības rezultātā radušos CO2 emisijas, sadarbībā ar vides aktīvistu un pētnieku Jāni Brizgu izstrādāts kalkulators, kas pielāgots atsevišķi uzņēmumiem un privātpersonām.

Uzņēmumu kalkulators CO2 izmešu apjomu galvenokārt aprēķina pēc uzņēmuma apgrozījuma, darbinieku skaita un uzņēmuma darbības nozares. Jau aprēķināts, ka CO2 apjoms, ko gada laikā rada viena vidēja lieluma biroja darba telpa, ir 38,52 tonnas. Lai piesaistītu šo oglekļa dioksīda daudzumu, nepieciešams iestādīt 54 kokus.

Šā gada pavasarī “Not Hot Environmental Solutions” jau iestādījis pirmos 1600 kokus.

SIA “Not Hot Environmental Solutions” dibināts 2019. gadā. Uzņēmums darbojas mežkopības un mežsaimniecības jomā, piedāvājot koku stādīšanas pakalpojumus gan uzņēmējiem, gan privātpersonām pēc kalkulatora aprēķinātā CO2 izmešu daudzuma.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem