USD 0.85 btc 8962.53
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 8962.53
Vide 22. Oktobris

Pārtikas un dzērienu ražotāji aicina Saeimas deputātus atbalstīt dzērienu depozīta sistēmas ieviešanu

Forbes

Latvijas Izdevums

Pārtikas un dzērienu ražotāju organizācijas nosūtījušas kopīgu vēstuli Saeimas deputātiem ar aicinājumu ceturtdien, 24.oktobrī, galīgajā lasījumā skatot grozījumus Iepakojuma likumā, atbalstīt ražotāju un tirgotāju pārvaldītu dzērienu depozīta sistēmu, informēja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijā.

Vēstuli deputātiem parakstījuši Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija, Latvijas Alus darītāju savienība un Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācija.

Ražotāji un tirgotāji izsaka atbalstu dzērienu depozīta sistēmas ieviešanai, kas balstās uz ražotāju atbildības principiem. Vēstulē skaidrots, ka dzērienu depozīta sistēma ļauj sasniegt augstus iepakojuma atgūšanas rezultātus - PET, skārds un stikls ir visbiežāk sastopamais iepakojuma piesārņojums vidē.

Balstoties uz citu valstu pieredzi, ieviešot šādu sistēmu, ir iespēja atgūt 90% iepakojuma, kas savukārt spētu sekmīgi izpildīt Eiropas Savienības noteiktos iepakojuma atgūšanas mērķus jau tuvākajā laikā, norādījuši ražotāji un tirgotāji.

Pārtikas un dzērienu ražotāji atbalsta efektīvas dzērienu depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā, kas darbojas uz bezpeļņas principa pamata kā centralizēta un uz ražotāju un tirgotāju atbildību balstīta sistēma.

Kā iepriekš skaidroja Saeimā, likumprojekts paredz, ka depozīta sistēma darbību uzsāks 2022. gada 1. februārī.

Tāpat tas paredz, ka patērētājs, pērkot preci depozīta iepakojumā, samaksās preces cenu un depozīta maksu, kas atsevišķi norādīta cenu zīmē. Savukārt iepakojuma pieņēmējs depozīta maksu patērētājam atmaksās vai izsniegs čeku, kurā norādīta atprečojamā summa. Čeku varēs izmantot kā maksāšanas līdzekli, iegādājoties preces tirdzniecības vietā, kurā gala lietotājam realizē dzērienus depozīta iepakojumā.

Plānots, ka depozīta iepakojuma nodošanas punktus izvietos tirdzniecības vietās, šķiroto atkritumu savākšanas laukumos un citos speciāli šim nolūkam izveidotos iepakojuma pieņemšanas punktos.

Likuma grozījumi paredz, ka tirgotājiem saņemtais iepakojums būs jānodod depozīta sistēmas operatoram. Gadījumā, ja operators depozīta sistēmas darbības laikā no tās gūs peļņu, šī peļņa būs jāiegulda depozīta sistēmas attīstības un darbības efektivitātes nodrošināšanai.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem