USD 0.90 btc 7808.30
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 7808.30
Vide 26. Oktobris

Pie sešiem “Rimi” veikaliem uzstāda konteinerus tekstila šķirošanai

Forbes

Latvijas Izdevums

Sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide” un “Latvijas Zaļo punktu” pie sešiem “Rimi” veikaliem uzstādīti specializētie konteineri tekstila šķirošanai. Tajos iedzīvotāji aicināti ievietot un nodot pārstrādei nevajadzīgo apģērbu, apavus un citus tekstila izstrādājumus, informēja “Rimi”.  

Četri no tekstila šķirošanas konteineriem uzstādīti pie “Rimi” veikaliem Rīgā: Krišjāņa Valdemāra ielā 112, Jaunmoku iela 21, Pulkveža Brieža ielā 33a un Andreja Saharova ielā 23a. Viens konteineris uzstādīts Salaspilī, Skolas ielā 4e, un viens Mārupē, Daugavas ielā 31.

Tekstila izstrādājumu šķirošanas konteineros iedzīvotāji aicināti ievietot un pārstrādei nodot nevajadzīgos apavus, apģērbus, aizkarus, gultas veļu un citus tekstila izstrādājumus.

Konteineros nedrīkst izmest tekstila izstrādājumus, kas izmantoti tīrīšanas darbos, bijuši saskarsmē ar ķīmiskajām vielām, piemēram, autoservisu darbos, vai ir slapji. Tāpat iedzīvotāji aicināti neizmest neizmazgātu apģērbu un citus atkritumus, lai nesabojātu pārstrādei vai atkārtotai izmantošanai derīgos apģērbus.

Vairums jeb 89% iedzīvotāju labprāt nodotu nederīgo apģērbu atkārtotai izmantošanai, bet visbiežāk viņus no tā attur informācijas trūkums par nodošanas iespējām (60%) un savākšanas punktu ierobežotā pieejamība (30%), secināts “Latvijas Zaļā punkta” veiktajā aptaujā.

Tāpat “Latvijas Zaļā punkta” veiktās aptaujas dati rāda, ka Latvijas iedzīvotāji apģērbu iegādājas biežāk nekā veic sava skapja revīziju: 63% iedzīvotāju jaunu apģērbu iegādājas vairāk nekā trīs reizes gadā, savukārt savus apģērbu krājumus regulāri pārskata tikai 30%.

Jāatgādina, ka no 2025. gada visā Latvijā būs jānodrošina tekstila šķirošana.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem