USD 0.84 btc 9951.79
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9951.79
Vide 31. Oktobris

Baltijas valstīm kopīgi jāsamazina siltumnīcefekta gāzu emisijas, uzskata Pūce

Forbes

Latvijas Izdevums

Baltijas vides ministru sanāksmes ietvaros Siguldā parakstīta Baltijas valstu vides ministru kopīgā klimata deklarācija, portālu “Forbes.lv” informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Deklarāciju parakstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P), Igaunijas vides ministrs Renē Koks un Lietuvas vides ministrs Ķēstutis Mažeika. Parakstot dokumentu, ministri  apliecināju valstu vienoto virzību uz klimatneitralitāti ilgtermiņā.

Baltijas valstu klimata deklarācijā uzsvērta nepieciešamība kopīgai rīcībai, lai samazinātu siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas, pielāgotos klimata pārmaiņām, kā arī stiprinātu pārrobežu sadarbību.

Parakstot deklarāciju, ministri aicina tālāk kopīgo pozīciju izteikt visos iespējamos forumos Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, Eiropas Komisijai un Eiropas Parlamentam, tostarp sarunās par ES Daudzgadu finanšu ietvaru periodam pēc 2020. gada.

“Līdz ar deklarācijas parakstīšanu esam vienojušies par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ciešāku sadarbību, lai kopīgi valdību līmenī strādātu pie pasākumiem siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai,” skaidroja ministrs Pūce. “Mēs arī apliecinām starptautiskai sabiedrībai, ka esam uzticami partneri klimata pārmaiņu politikas īstenošanā.”

Klimata deklarācijā Baltijas valstu vides ministri atgādina par jau esošiem soļiem cīņā ar klimata pārmaiņām – Parīzes nolīgumu, un uzsver, ka jāstrādā kopīgi, lai globāli samazinātu SEG emisijas. It sevišķi Baltijas valstu reģionā transporta un lauksaimniecības nozares ir nozīmīgākie avoti SEG emisijām, kas neietilpst ES emisiju tirdzniecības shēmā.

Deklarācijā ir izteikts aicinājums nākamajā ES daudzgadu finanšu ietvarā Baltijas valstīm darīt pieejamu pietiekamu ES līmeņa finansējumu, lai atbalstītu pāreju uz klimatneitralitāti.

Portāls “Forbes.lv” jau vēstīja, ka trešdien un ceturtdien Siguldā notiek Baltijas vides ministru sanāksme, kurā diskutēs par Baltijas valstīm nozīmīgiem vides aizsardzības jautājumiem.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem