USD 0.92 btc 9051.48
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.92 btc 9051.48
Vide 12. Septembris

Rīgā diskutēs par Baltijas-Ziemeļu elektrības un dabasgāzes tirgiem

Forbes

Latvijas Izdevums

Šī gada 23. un 24. septembrī Rīgā, piedaloties 39 ekspertiem no 22 valstīm, notiks Latvijā vēl nebijuša mēroga Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA) rīkotā 18. starptautiskā konference. Tajā tiks runāts par lielajām pārmaiņām elektroenerģijas un dabasgāzes nozarē pasaulē un Baltijas reģionā.

Šī gada 23. un 24. septembrī Rīgā, piedaloties 39 ekspertiem no 22 valstīm, notiks Latvijā vēl nebijuša mēroga Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA) rīkotā 18. starptautiskā konference. Tajā tiks runāts par lielajām pārmaiņām elektroenerģijas un dabasgāzes nozarē pasaulē un Baltijas reģionā. Starptautiskos ekspertus Latvijā uzņems ERRA biedrs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Pirmajā konferences dienā tiks runāts par Baltijas un Ziemeļvalstu elektroenerģijas un dabasgāzes tirgu, kā arī par pārmaiņām enerģētikā un decentralizācija. Eksperti no Gruzijas, Lielbritānijas, Polijas, Itālijas un ASV runās par izaicinājumiem enerģētikas patērētāju kopienu regulēšanā, enerģētikas regulatoru lomu elektromobilitātes veicināšanā un kiberdrošību enerģētikas nozarē. Bet dienas noslēguma paneļdiskusijā par enerģētikas sektora decentralizāciju runātāji pārstāvēs Austriju, Krieviju, Franciju, Itāliju un Kamerūnu.

Otrajā dienā eksperti no Ziemeļmaķedonijas, Ungārijas, Nigērijas un Omānas stāstīs par izaicinājumiem papildu atjaunojamo dabas resursu integrēšanā energosistēmā, mini tīklu tarifu regulēšanas sistēmu Nigērijā un patērētāju iespēju palielināšanu, izmantojot inovatīvus biznesa modeļus Omānā. Savukārt paneļdiskusijā par enerģijas pārejas un elektrifikācijas ietekmi uz nākotnes energosistēmām iesaistīsies eksperti no ASV, Somijas, Latvijas un Turcijas.

Noslēdzošā sesija būs veltīta dabasgāzes nozīmei enerģētikas pārmaiņu procesā. Eksperti no Vācijas, Briseles un Polijas sniegs ieskatu energosistēmas dekarbonizācijas izmaksu samazināšanā, sasaistot nozares, esošo un nākotnes attīstības dinamiku sašķidrinātās dabasgāzes nozarē un nākotnes dabasgāzes infrastruktūru. Pēc tās noslēguma paneļdiskusijā pieredzē dalīsies pārstāvji no Vācijas, Gruzijas, Ungārijas, ASV un Turcijas.

Konferences dalībnieku vidū ir SPRK vadīājs Rolands Irklis, Eurelectric ģenerālsekretārs Kristians Rubi, Eesti Energia valdes priekšsēdētājs Hando Sutters, Polijas Enerģijas regulatora prezidents Rafals Gawin, Zviedrijas Enerģijas tirgus regulatora ģenerāldirektore Anne Vadaza Nilsone, un citi augsta ranga speciālisti.

Enerģētikas regulatoru reģionālā asociācija (ERRA) ir starpinstitucionāla bezpeļņas organizācija, kas oficiāli reģistrēta 2001.gadā. Tās biedri un asociētie biedri ir 39 valstu regulatori no dažādiem pasaules reģioniem. To kopīgais mērķis ir pilnveidot stabilu un efektīvu enerģētikas regulējumu, kā arī stiprināt regulatoru neatkarību un pilnvaras pozitīvo izmaiņu veicināšanai. ERRA tiek uzskatīta par veiksmīgas reģionālās asociācijas piemēru un atzīta par nozīmīgu starptautisku institūciju, jo aptver Eiropu, Āziju, Āfriku, Tuvos Austrumus, Ziemeļameriku un Dienvidameriku.

Starptautiskos ekspertus Latvijā uzņems ERRA biedrs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), kas ir viens no šīs organizācijas dibinātājiem, aktīvi darbojas tās pastāvīgajās darba grupās. SPRK priekšsēdētājs kopš 2016.gada ir ERRA prezidija loceklis.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem