USD 0.90 btc 7808.30
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 7808.30
Vide 26. Oktobris

Rīgā attīstīs pirmo bezoglekļa biroja ēku Baltijā

Forbes

Latvijas Izdevums

Zviedrijas nekustamo īpašumu uzņēmums “Eastnine” Rīgā attīstīs pirmo bezoglekļa (“zero carbon”) biroja ēku Baltijā – “The Pine”, informēja uzņēmumā.

Biroju ēka “The Pine” atradīsies Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 62.

Uzņēmuma mērķis ir ne tikai radīt pirmo biroja ēku Baltijā, kura neradīs CO2 emisijas, bet arī radīt darbiniekiem draudzīgāko ēku reģionā. Lai maksimāli samazinātu oglekļa daudzumu, “The Pine” tiek projektēta kā energoefektīva ēka, klāstīja uzņēmumā.

Tiek prognozēts, ka projekta enerģijas patēriņš gada griezumā, salīdzinot ar citām ēkām, būs mazāks teju par miljons kilovatstundām.

Vienlaikus ar enerģijas patēriņa samazināšanu, galvenais uzsvars tiks likts uz atjaunojamo enerģijas avotu daļas palielināšanu kopējā enerģijas piegādē. Ēkā un tās teritorijā saražotās enerģijas apjoms tiks papildināts ar enerģiju no saules paneļiem, kas būs izvietoti uz ēkas jumta.

Kā skaidroja uzņēmumā, biroju ēka “The Pine” būs unikāls projekts reģionā, jo šobrīd Baltijā nav neviena komerciāla īpašuma, kas būtu sertificēts saskaņā ar “WELL” būvniecības standartu. Tā ir vērtēšanas sistēma, kas koncentrējas tikai uz veidiem, kā ēka un viss tajās esošais var uzlabot darbinieku komfortu un kopumā uzlabot cilvēku veselību un labsajūtu.

“The Pine” kopējā iznomājamā telpu platība būs 15 800 kvadrātmetri. Projekts šobrīd ir izstrādes stadijā un plānots, ka tas tiks pabeigts 2023. gadā.

“Eastnine AB” ir Zviedrijas nekustamo īpašumu uzņēmums, kura īpašuma vērtība ir 200 miljoni eiro un neto aktīvu vērtība ir 243 miljoni eiro.

SIA “Eastnine Latvia” dibināts pērnā gada sākumā, liecina “Lursoft” pieejamā informācija. Uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir teju seši miljoni eiro.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem