USD 0.85 btc 9187.44
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 9187.44
Vide 01. Oktobris

Tiesa atstāj spēkā KP pieņemto pagaidu noregulējumu saistībā ar Rīgas atkritumu apsaimniekošanu

Forbes

Latvijas Izdevums

Administratīvā apgabaltiesa lēmusi par labu Konkurences padomei (KP) un atstāja spēkā padomes pieņemto pagaidu noregulējuma piemērošanu Rīgas atkritumu apsaimniekošanas tirgū, informēja KP.

Kā skaidroja KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama, tiesas lēmums ir “vēl viens nopietns signāls, ka Rīgas pilsētas pašvaldības plānotā atkritumu apsaimniekošanas tirgus monopolizācija uz 20 gadiem ir bīstama”.

“Tā ne tikai var fundamentāli mainīt konkurenci, bet arī radīt nekontrolējamas sekas uz iedzīvotājiem,” turpināja Ābrama.

Ziņots, ka 9. septembrī KP pieņēma pagaidu noregulējumu, kas paredz Rīgas domai un SIA “Getliņi EKO” vairākus pienākumus. Tostarp nekavējoties apturēt Rīgas domes, “Getliņi EKO” un AS “Tīrīga” koncesijas līguma izpildi.

Pagaidu noregulējums nosaka tiesības turpināt sniegt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus tiem tirgus dalībniekiem, kas to darīja līdz koncesijas līguma noslēgšanai, savukārt patērētājiem - izvēlēties kādu no pieejamajiem atkritumu apsaimniekotājiem.

Saskaņā ar pagaidu noregulējumu Rīgas domei un SIA “Getliņi EKO” ir uzlikts pienākums līdz 12. novembrim iesniegt KP plānu, kā galvaspilsētā tiks nodrošināta konkurences noteikumu ievērošana nešķiroto un dalīto sadzīves atkritumu savākšanas un pārvadāšanas tirgū.

Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz, ka Rīgas domei atkritumu apsaimniekošana būs jānodrošina vairākās zonās.

Kā informēja VARAM, valdības izsludinātā ārkārtas situācija ilgs ne ilgāk kā līdz 11. decembrim. Un, lai Rīgā nodrošinātu sadzīves atkritumu savākšanas nepārtrauktību, ministrijas izstrādātie grozījumi paredz pienākumu pašvaldībai ne ilgāk kā sešu mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas termiņa beigām nodrošināt Rīgas administratīvās teritorijas dalījumu vairākās zonās, kā arī atkritumu apsaimniekotāju izvēli katrā no zonām un līgumu noslēgšanu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Tikmēr iedzīvotājiem līdz 11. decembrim ir jānoslēdz līgums ar atkritumu apsaimniekotaju. Šis līgums zaudēs spēku triju mēnešu laikā no dienas, kad Rīgas dome noslēgs līgumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar izvēlētiem atkritumu apsaimniekotājiem.

Grozījumi paredz, ka Rīgas domei nekavējoties jāinformē iedzīvotāji par kārtību, kādā tiks nodrošināta sadzīves atkritumu apsaimniekošana Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Vienlaikus, kā uzsvēra ministrijā, VARAM ir uzsākusi darbu pie aptverošas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas reformas.

Vēstīts, ka ar “Tīrīga” līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā bija paredzēts slēgt uz 20 gadiem. “Tīrīga” tika izveidota, lai publiskās-privātās partnerības (PPP) ietvaros Rīgā veiktu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizāciju.

“Tīrīga” publiskais partneris ir “Getliņi EKO”, savukārt privātais partneris ir “CREB Rīga”, ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji – “Clean R” un “Eco Baltia vide”.

Portāls “Forbes.lv” jau ziņoja, kā atkritumus apsaimnieko pasaulē, kāpēc rīdziniekiem patiesībā nav izvēles un kas paredzēts PPP līgumā. 

 

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem