USD 0.84 btc 9962.29
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9962.29
Vide 27. Novembris

VARAM rosinās pagarināt ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā

Forbes

Latvijas Izdevums

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi Ministru kabineta rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, lai iedzīvotājiem tiktu nodrošināta sadzīves atkritumu apsaimniekošana arī pēc 11. decembra, informēja ministrijā.

Kā skaidroja VARAM, ārkārtējo situāciju nepieciešams pagarināt, lai iedzīvotājiem un komersantiem nodrošinātu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nepārtrauktību.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments (RD MVD) paziņoja, ka ir panākuši vienošanos ar SIA “Clean R”, SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Lautus” par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma nodrošināšanu visiem rīdziniekiem ar līdzšinējiem noteikumiem arī pēc 11. decembra, kad beigsies valdības izsludinātā ārkārtas situācija. Pēc domes pārstāvju paustā, pakalpojums tiktu sniegts līdz mirklim, kad jaunā iepirkumā tiktu izraudzīti turpmākie pakalpojuma sniedzēji, un līgumi iedzīvotājiem nebūtu jāpārslēdz.

Tomēr VARAM pārstāvji ir pārliecināti, ka līgumi būtu jāpārslēdz. VARAM norāda, ka arī tad, ja dome sarunu procedūras ceļā ir vienojusies ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem par sadzīves atkritumu savākšanas pakalpojumu turpināšanu, nav iespējams līdz 11. decembrim noslēgt jaunus līgumus.

Savukārt ārkārtējās situācijas apstākļos domes izvēlētajiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem būs tiesības sniegt pakalpojumu iedzīvotājiem un komersantiem, bet pakalpojumu saņēmējiem būs pienākums par tiem norēķināties.

VARAM uzsver, ka Rīgas dome nav izpildījusi iepriekšējā periodā noteiktās prasības izvēlēties atkritumu pakalpojumu sniedzējus publiskā iepirkuma procedūrā. Tāpat RD nav pieņēmusi jaunus saistošos noteikumus, kas nosaka atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, nodrošinot to atbilstību pašreizējam normatīvajam regulējumam.

Rīkojuma projekts paredz pagarināt ārkārtējo situāciju Rīgas teritorijā līdz nākamā gada 11.martam. Plānots, ka Ministru kabinets par šo jautājumu lems 3. decembrī.

RD MVD līgumus ar atkritumu apsaimniekošanas kompānijām noslēdza 26. un 27. novembrī.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem