USD 0.90 btc 7828.87
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 7828.87
Ziņas 10. Oktobris

“Capitalia” šogad izsniedzis aizdevumus biznesa attīstībai 12 miljonu eiro apmērā

Forbes

Latvijas Izdevums

Alternatīvā finansējuma uzņēmums “Capitalia” šogad izsniedzis aizdevumus 162 uzņēmumiem Baltijas valstīs 12 miljonu eiro apmērā. Tas ir par 45% vairāk nekā attiecīgajā periodā, liecina uzņēmuma apkopotā informācija.  

Uzņēmumi visbiežāk izmanto “Capitalia” finansējumu apjomīgu pasūtījumu izpildīšanai, investīcijām uzņēmumu attīstībā, kā arī naudas plūsmas uzlabošanai.

Vidējā izsniegtā aizdevuma summa šogad ir 45 000 eiro ar vidējo atmaksas termiņu līdz 11 mēnešiem. Savukārt lielākais aizdevums 610 000 eiro apmērā šogad piešķirts nekustamā īpašuma attīstības uzņēmumam Latvijā. Visbiežāk uzņēmumi izmanto “Capitalia” sniegtos finansēšanas pakalpojumus papildu jau esošiem bankas ilgtermiņa aizdevumiem.

“Capitalia” klientu vidū šogad bijuši tādi uzņēmumi kā, piemēram, atrakciju parks “Avārijas Brigāde”, kas finansējumu piesaistīja uz trim mēnešiem, lai pirms sezonas iegādātos papildu atrakcijas, “Pharm&Med”, kas ir vitamīnu un uzturu bagātinātāju ražotājs un izplatītājs un kas ar “Capitalia” finansējuma palīdzību iegādājās izejvielas, lai palielinātu jauno produktu ražošanas un eksporta apjomus.

“Ņemot vērā banku piesardzīgo kreditēšanas politiku, šogad varam novērot lielāku uzņēmumu interesi pēc papildu finansējuma iespējām biznesa attīstībai,” skaidroja “Capitalia” vadītājs Juris Grišins. “Vidējiem uzņēmumiem visbiežāk ir nepieciešama papildu “piešprice” jau esošajiem bankas ilgtermiņa aizdevumiem, lai īstenotu projektus, kas nodrošina labu un drīzu atdevi.”

“Savukārt mazie uzņēmumi primāri lūko pēc citiem finansējuma avotiem, nevis banku kredītiem, tāpēc šī segmenta pieaugums portfelī ir īpaši jūtams,” turpināja “Capitalia” vadītājs.

“Capitalia” šogad noslēdza līgumu ar Eiropas Investīciju fondu (EIF) par 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu turpmāko piecu gadu laikā mazajiem uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Šīs programmas ietvaros aizdevumu ar atvieglotiem nosacījumiem saņēmuši jau 10 uzņēmumi par kopējo summu 643 tūkstoši eiro.

“Capitalia” ir vadošais alternatīvā finansējuma sniedzējs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tāpat “Capitalia” piedāvā arī riska kapitāla investīcijas un, piemēram, ir ieguldījusi tādu uzņēmumu kapitālā kā “Indexo” un “Giraffe360”.

Uzņēmums darbojas kopš 2007. gada.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem