USD 0.85 btc 9132.83
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 9132.83
Ziņas 26. Janvāris

Atvieglo 3. pensiju līmeņa fondu maiņu

Forbes

Latvijas Izdevums

Ieguldītāji turpmāk varēs savus uzkrājumus 3. pensiju līmeņa fondos pārcelt attālināti, bez vajadzības fiziski doties uz bankas vai pensiju fonda filiāli.

Jaunā kārtība, kas stājās spēka 13. janvārī, atvieglos ieguldītāju dzīvi, veicinās konkurenci pensiju fondu vidū un radīs motivāciju piedāvāt iedzīvotājiem izdevīgākus nosacījumus, lai pārvilinātu klientus.

Grozījumi Privāto pensiju fondu likumā paredz, ka pensiju fondam, kurš jau šobrīd piedāvā noteiktus attālinātus pakalpojumus, būs attālināti jāpieņem arī iesniegumi par pensiju fonda maiņu. Turklāt fondu maiņas pieprasījuma veidlapai ir jābūt vienkāršai, saprotamai un pensiju fonda klientiem brīvi pieejamai.

“Indexo” izpilddirektors Toms Kreicbergs klāstīja, ka “Indexo” vairāku gadu garumā novērojis, ka 3. pensiju līmeni Latvijā raksturo vienas no augstākajām komisijām Eiropā un zems ienesīgums.

“Iemesls šai situācijai ir zemā konkurence fondu starpā. Līdz šim pensiju fondi varēja paļauties, ka, tiklīdz līgums noslēgts, cilvēks fondu vairs nemainīs, jo tas bija grūti izdarāms. Mēs ierosinājām šīs izmaiņas, lai 3. pensiju līmeņa tirgū aktivizētos konkurence, no kuras ieguvēji būs visi Latvijas iedzīvotāji,” iezīmēja Kreicbergs.

Pensiju pārvaldnieks “Indexo” 3. pensiju līmenī nepiedalās.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem