USD 0.90 btc 8499.42
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8499.42
Ziņas 28. Marts

IT uzņēmumu “Datakom” un “Datakom Software” kopējais apgrozījums pērn audzis par 28%

Forbes

Latvijas Izdevums

SIA “Datlex” uzņēmumu grupai, kurā ietilpst pašmāju informāciju tehnoloģiju (IT) kompānijas SIA “Datakom” un SIA “Datakom Software”, apgrozījums pērn pieaudzis par 28%, sasniedzot 16,9 miljonus eiro.

Kā informēja uzņēmumā, pērn kopējā peļņa samazinājusies no 1,58 līdz 1,12 miljoniem, kas pamatojams ar būtiskām investīcijām jaunu produktu un pakalpojumu radīšanā.

“Apgrozījums lielākoties audzis, pateicoties pašu izveidoto risinājumu – “TikiTaka POS”, “TikiTaka Pay” un “GDPR-in-a-box” – attīstībai. Turpinām tos attīstīt, tai skaitā “TikiTaka” kases un kases sistēmu produktus. Nākotnē pieaugumu sagaidām gan vietējā, gan ārējos tirgos, pastiprināti strādājot pie Vācijas tirgus apgūšanas,” komentēja SIA “Datakom” valdes loceklis Jānis Čupriks.

Kopējais “Datakom” eksports 2019. gadā audzis līdz 2,67 miljoniem eiro – to veido preču un pakalpojumu tirdzniecība.

2020. gadā “Datakom” vietējā tirgū par prioritātēm noteicis  drošību, automatizāciju un spēju pielāgoties tūlītējām izmaiņām klientu pamata infrastruktūrā.

Pagājušais gads pierādījis, ka ārpakalpojumi IT videi kļūst arvien pieprasītāki. “Jo vairāk uzņēmumi digitalizējas, jo plašākas IT kompetences nepieciešamas. Vidējam uzņēmējam to nodrošināt ir ļoti dārgi un neefektīvi,” sacīja Čupriks. “Ārpakalpojuma servisi kļūst pieprasītāki un ticam, ka turpinās augt arī šajā gadā.”

2019. bija pirmais gads, kad “Datlex” grupas uzņēmumi “Datakom” un “Datakom Software” uzsāka patstāvīgu saimniecisko darbību pēc biznesu sadalīšanas. “Datakom” koncertējas uz IT infrastruktūras piegādi un IT ārpakalpojumu nodrošināšanu, savukārt “Datakom Software” darbojas IT sistēmu programmēšanas jomā.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem