USD 0.91 btc 8466.45
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.91 btc 8466.45
Ziņas 10. Septembris

Dombrovskis varētu kļūt par EK priekšsēdētājas izpildvietnieku ekonomikas un finanšu pakalpojumu jomā

Forbes

Latvijas Izdevums

Jaunievēlētā Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena šodien iepazīstināja ar savu piedāvājumu par amatu sadalījumu EK jaunajam pilnvaru termiņām, informē EK pārstāvniecība Latvijā.

Saskaņā ar šo piedāvājumu Latvijas pārstāvisValdis Dombrovskis varētu kļūt par EK priekšsēdētājas izpildvietnieku, kurš koordinēs darbu pie tādas ekonomikas, kas darbojas cilvēku labā, kā arī būs finanšu pakalpojumu komisārs, kuru atbalstīs Finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības ģenerāldirektorāts.

“Mums ir unikāla sociālā tirgus ekonomika. Tā ir mūsu labklājības un sociālā taisnīguma avots. Tas ir vēl jo svarīgāk, mums saskaroties ar divējādu pāreju: klimata un digitalizācijas jomā. Valdis Dombrovskis vadīs mūsu darbu, lai ekonomikā apvienotu sociālo un tirgus dimensiju,” norādīja Urzula fon der Leiena.

Dombrovskis savā tvierkontā pauda gandarījumu par viņa piedāvāto atbildības jomu. “Tā ir iespēja veicināt Eiropas un Latvijas izaugsmi,” piebilda Dombrovskis.

Jaunajā kolēģijā būs astoņi priekšsēdētājas vietnieki, tajā skaitā Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.

Trīs priekšsēdētājas izpildvietniekiem būs divkāršas funkcijas. Viņi būs gan priekšsēdētājas vietnieki, kas atbild par vienu no trim jaunievēlētās priekšsēdētājas darba programmas pamattēmām, gan komisijas locekļi.

Tālāk ir jāsaņem Eiropas Parlamenta piekrišana attiecībā uz visu komisāru kolēģiju, ieskaitot Eiropas Savienības augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos. Pirms tam notiks komisāra amata kandidātu uzklausīšana attiecīgajās Eiropas Parlamenta komitejās. Kad Eiropas Parlaments būs devis savu piekrišanu, Eiropadome oficiāli iecels Eiropas Komisiju. 

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem