USD 0.88 btc 8220.42
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.88 btc 8220.42
Ziņas 23. Septembris

Stimulēs inovācijas starp kaimiņvalstīm

Forbes

Latvijas Izdevums

Lai palīdzētu Baltijas zinātniekiem un uzņēmumiem radīt konkurētspējīgas inovācijas izejmateriālu jomā, trīs Baltijas universitātes vienojušās par zināšanu un inovāciju kontaktpunkta “EIT RawMaterials Baltic Hub” dibināšanu, liecina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sniegtā informācija.

Par kontaktpunkta veidošanu vienojusies RTU, Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte.

Tā kā Latvija nav ļoti bagāta ar izejmateriāliem, zinātnieki attīsta idejas materiālu otrreizējai izmantošanai - izejvielu atgūšanai no rūpnieciskiem atkritumiem, norādīja RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes profesore Diāna Bajāre. “Izmantojot rūpnieciskos atkritumus, piemēram, elektrofiltru pelnus, keramikas atlikumus, iespējams iegūt sārmu aktivizētus materiālus, ko var izmantot būvniecībā, piemēram, betonam līdzīgu izstrādājumu izgatavošanā, kā arī enerģētikā, ūdenssaimniecībā. Inovatīva ir ideja par dažādu metālu un vielu atgūšanu no notekūdeņiem,” teica RTU profesore. Latvijas zinātnieki ir ieinteresēti rast plašāku pielietojumu arī koksnei.

Kā informē RTU, “EIT RawMaterials” ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopiena, kas piedāvā atbalsta instrumentus, lai veicinātu zināšanu apmaiņu un jaunu uzņēmumu veidošanu. Bajāre ir pārliecināta, ka “EIT RawMaterials Baltic Hub” izveide pavērs plašākas iespējas Baltijas valstu zinātniekiem iesaistīties liela mēroga pētniecības projektos. Kontaktpunkta izveide sekmēs arījaunu inovatīvu uzņēmumu veidošanos.

“EIT RawMaterials Baltic Hub” īstenos trīs programmas, kas secīgi notiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tiks organizēta zinātnes un tehnoloģiju pārneses konference, vasaras skola, kurā studenti strādās pie industrijas izaicinājumiem, un akcelerācijas programma, kas sniegs atbalstu “deep-tech” jeb zinātnisko jaunuzņēmumu ideju attīstībai.

“EIT RawMaterials Baltic Hub” tiks atklāts ceturtdien, 26. septembrī, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem