USD 0.90 btc 8499.42
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8499.42
Ziņas 27. Marts

Elektroenerģijas cena lietotājiem samazinās

Forbes

Latvijas Izdevums

Silto laika apstākļu un ūdens rezervju atjaunošanās dēļ elektroenerģijas cena mājsaimniecībām un juridiskajiem lietotājiem kopš pagājušā gada ceturtā ceturkšņa samazinās, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

“Nord Pool” biržā Latvijas tirdzniecības zonā pērn zemākā vidējā svērtā mēneša elektroenerģijas cena – 40,66 eiro par megavatstundu (MWh) – fiksēta decembrī. Arī šogad cena turpināja samazināties – zemākā mēneša cena fiksēta februārī, savukārt zemākā nedēļas cena pagājušajā nedēļā.

Pateicoties elektroenerģijas cenu lejupslīdei vairumtirgū, cenas samazinājušās arī mazumtirgū, kas ļāvis Latvijas iedzīvotājiem samazināt savus ikmēneša elektroenerģijas maksājumus, norādīja SPRK.

Ikmēneša maksājumu par elektroenerģiju ietekmē ne vien cena, bet arī izvēlētais tirdzniecības līguma veids.

Atbilstoši SPRK jaunākajiem datiem 2019. gada 4. ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, vidējā svērtā elektroenerģijas cena juridiskajiem lietotājiem samazinājās par 1,94%, savukārt mājsaimniecībām – par 1,08%.

2019. gada beigās kā mājsaimniecībām (54,04%), tā arī juridiskajiem lietotājiem (59,36%) populārākā izvēle bija fiksētas cenas elektroenerģijas tirdzniecības līgums. SPRK novērojusi, ka aizvien vairāk pieaug to lietotāju skaits, kuri savu izvēli veikuši par labu mainīgas cenas līgumiem. Īpaši tas ir populārs juridisko lietotāju vidū. 

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt. Piemēram, 2019. gada 30. decembrī naktī no pulksten 3 līdz 4 ikstundas cena biržā bija vien 1,40 eiro par megavatstundu jeb viena desmitā daļa no eiro centa par kilovatstundu.

Biržas cenu kritums pakāpeniski ietekmē arī fiksētas cenas līgumus, kas parasti tiek noslēgti uz 12 mēnešiem. Kā SPRK iepriekš prognozēja – šobrīd lielākie tirgotāji ir pārskatījuši fiksētas cenas līguma nosacījumus, piedāvājot zemāku cenu.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem